Jak dbać o brodę. Rzeczy, które nowoczesny drwal wiedzieć powinien

Strona głównaJak dbać o brodę. Rzeczy, które nowoczesny drwal wiedzieć powinien
08.12.2017 08:55
Jak dbać o brodę. Rzeczy, które nowoczesny drwal wiedzieć powinien
Źródło zdjęć: © Pxhere.com
Katarzyna Mikołajewska
Katarzyna Mikołajewska

Tego, że męska broda znowu wróciła do łask i stała się bardzo modna, nikomu nie trzeba chyba mówić. Nie każdy jednak wie, jak ją prawidłowo zapuścić oraz - co najważniejsze - jak o nią dbać. Poznaj sprawdzone triki.

bETmapkR

Jeśli dopiero chcesz zapuścić brodę, musisz uzbroić się w cierpliwość. Po pierwsze, zarost powinien rosnąć bez żadnych ingerencji przez około sześć do ośmiu tygodni. Może cię kusić, żeby już wtedy zajmować się stylizacją, ale najlepiej będzie pogodzić się z chwilowym wizerunkiem bezdomnego, by pod koniec zebrać owoce cierpliwości, w postaci wizerunku modnego drwala.

W tym czasie warto wybrać styl, w którym będziesz chciał utrzymać swoją brodę.

Jaki styl brody wybrać? - Czas Gentlemanów

Pamiętaj, że styl brody może diametralnie zmienić optykę twarzy, odpowiednio ją wyszczuplić lub poszerzyć a także nadać ci wizerunek osoby ekstrawaganckiej, wyważonej lub myślącej niestereotypowo.

bETmapkT

Przy wyborze stylu warto darować sobie najnowsze trendy. Najważniejsze, żeby broda pasowała do naszej twarzy, ale także osobowości. Osoby wykonujące niektóre zawody nie będą mogły sobie pozwolić na ekstrawagancje.

Jeśli nie masz pojęcia, jaki styl do ciebie pasuje, warto zapuścić dłuższy zarost a następnie przystrzyc brodę na jeden sposób. Kiedy odrośnie - na inny. W ten sposób można samemu ocenić, w jakim czujesz się najlepiej. Twoje samopoczucie jest o wiele ważniejsze niż moda.

Tu pojawia się kluczowa kwestia. Czym przycinać brodę? W tym przypadku nie warto ryzykować i zamawiać sobie chińskich podróbek z AliExpress. Warto postawić na dobrą markę. Godnym polecenia trymerem jest Remington MB320C.

Kiedy już przystrzyżemy brodę, wybierzemy styl, nie zapominajmy o pielęgnacji. Nawilżanie brody specjalnymi balsamami czy olejami nie jest niemęskie. Wręcz przeciwnie świadczy o tym, że cenimy siebie i dbamy o siebie - co jest atrybutem współczesnego mężczyzny. Czasy niechlujstwa na szczęście dawno już minęły.

Udostępnij:
bETmapld
Komentarze (0)
bETmaplP