Jak dodać pełne strony internetowe do iGoogle

Jak dodać pełne strony internetowe do iGoogle
Źródło zdjęć: © [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/01/igoogle2.jpg)
Grzesiek Powalski

03.12.2008 09:00

Jeśli lubicie korzystać z iGoogle, może zainteresuje was to, że jako zakładkę na tej stronie można umieścić prawie każdą stronę internetową. Jeśli nie przeszkadza wam mniejszy rozmiar strony i to, że trzeba będzie ją od czasu do czasu przewinąć, możecie umieścić większość ze swoich ulubionych stron jako zakładki iGoogle.

Jeśli lubicie korzystać z iGoogle, może zainteresuje was to, że jako zakładkę na tej stronie można umieścić prawie każdą stronę internetową. Jeśli nie przeszkadza wam mniejszy rozmiar strony i to, że trzeba będzie ją od czasu do czasu przewinąć, możecie umieścić większość ze swoich ulubionych stron jako zakładki iGoogle.

Umieszczenie swoich stron jako zakładek w iGoogle nie jest niczym skomplikowanym i mam nadzieję, że dzięki tej instrukcji będzie w miarę łatwe do powtórzenia. Wszystko to dzięki gadżetowi ?Your Page Here?, który został stworzony przez Michaela Bolina.

1.Na początek najlepiej stworzyć nową zakładkę i zostać w niej, gdyż dodanie gadżetu ?Your Page Here? spowoduje nam usunięcie innych gadżetów z zakładki, w któej obecnie jesteśmy (jeśli przez przypadek  zrobimy to na stronie startowej, wystarczy wejść w preferencje i wyrzucić nowy gadżet umożliwiający dodanie stron z listy gadżetów).

2.Klikamy więc na ?Dodaj kartę? na głównej stronie iGoogle.

  1. Następnie po wpisaniu jej nazwy, odznaczamy opcję ?Szczęśliwy traf? i podajemy nazwę zakładki.
  1. Klikamy tutaj. Po załadowaniu strony wybieramy ?Dodaj do Google? i zostawiamy zaznaczone ?Zobacz ten gadżet, odwiedzając stronę Google.pl?
  1. Po załadowaniu naszej głównej strony, klikamy OK, w okienku, które informuje nas, że moduł wymaga ustawienia ?inline?.
Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/01/igoogle3.jpg)
  1. Automatycznie załaduje nam się kalendarz Google.
  1. Teraz trzeba kliknąć na strzałkę w górnym prawym rogu ekranu. Wyświetli nam się małe menu, gdzie powinniśmy kliknąć opcję ?Edytuj ustawienia?.
Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/01/igoogle4.jpg)
  1. W momencie, gdy klikniemy ?Edytuj ustawienia? wyświetli nam się pole na wpisanie naszego URL i nazwy. W zależności od tego, jaka ma być to strona wpisujemy jej nazwę oraz link do strony, która od tej pory ma być jedną z naszych zakładek na iGoogle.
Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2009/01/igoogle5.jpg)
  1. Niestety jak już powiedziałem nie wszystkie strony mogą dać się upchnąć w Google. Mnie nie udało się z Onetem, bezpośrednią stroną logowania do mBanku, czy Spieglem. W tym przypadku nasze Google przeniosą nas na stronę, którą podaliśmy. W takim wypadku należy ponownie wejść na stronę startową Google i wybrać opcję ?Moje konto?.
  1. Po wejściu do opcji należy znaleźć ?iGoogle? i kliknąć obok na ?Ustawienia?.
  1. Kiedy zostaniemy już do nich przeniesieni wystarczy, że usuniemy stronę lub tylko gadżet ?Your Page Here?.

Mam nadzieję, że będziecie z tego korzystać, bo mnie naprawdę przypadło to do gustu. Oczywiście możecie na każdej stronie stworzyć sobie odrębne tło. Po wejściu na stronę Google wejdziecie oczywiście w ostatnio używaną zakładkę, więc może się też zdarzyć tak, że nawet nie będziecie wiedzieli, że jesteście dostępni na Facebooku czy Gronie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)