Jak konwertować filmy na YouTube do formatu MP3?

Jak konwertować filmy na YouTube do formatu MP3?

Podkręć! Więcej czadu! ;) (Fot. Flickr/flattop341/Lic. CC by)
Podkręć! Więcej czadu! ;) (Fot. Flickr/flattop341/Lic. CC by)
Łukasz Michalik
19.01.2011 12:59, aktualizacja: 14.01.2022 14:13

Filmy na YouTube zawierają często rzadkie wersje piosenek. Czasami nie można ich nawet kupić. Jak sobie poradzić z tym problemem? Z pomocą przychodzą serwisy i programy zapisujące ścieżki audio z klipów do MP3.

Filmy na YouTube zawierają często rzadkie wersje piosenek. Czasami nie można ich nawet kupić. Jak sobie poradzić z tym problemem? Z pomocą przychodzą serwisy i programy zapisujące ścieżki audio z klipów do MP3.

ClipConverter.cc

ClipConverter.cc umożliwia nie tylko pobieranie muzyki z filmów na YouTube, ale pozwala także na bardzo szczegółowe ustalenie parametrów tworzonych plików.

Poza formatem MP3 serwis obsługuje wiele innych standardów - mniej lub bardziej popularnych.

HDDownloader

HDDownloader to przykład dość nietypowego podejścia do ściągania muzyki z klipów. Serwis nie oferuje dużego wyboru formatów czy jakości muzyki, ale wyróżnia się nietypową funkcją.

HDDownloader
HDDownloader

Można – tradycyjnie – podać link w formularzu na stronie serwisu. Można też - gdy już znajdziemy interesujący nas film na YouTube - wpisać w pasku adresu słowo sing przed YouTube.com.

HDDownloader - modyfikacja adresu
HDDownloader - modyfikacja adresu

Tak spreparowany adres przeniesie nas bezpośrednio na stronę, umożliwiając błyskawiczne pobranie muzyki.

FetchMP3

Aplikacja umożliwia nie tylko pobieranie muzyki, ale pozwala również na określenie jej jakości i edycję tagów ID3. FetchMP3 daje możliwość precyzyjnego określenia, który fragment filmu z YouTube ma zostać przerobiony na plik muzyczny.

Media Converter

Serwis pozwala na pobieranie z YouTube zarówno muzyki, jak i filmów. Dużą zaletą jest mnogość formatów. Poza tym MediaConverter zwraca uwagę przyjaznym i bardzo prostym interfejsem.

Początkujący użytkownicy mają możliwość precyzyjnego określenia parametrów pliku za pomocą przejrzystego kreatora. Dużą zaletą w tym wypadku jest fakt, że każda z opcji jest opisana; wyjaśnione są również podstawowe zagadnienia techniczne.

Dzięki temu nawet zupełnie początkujący użytkownik będzie w stanie stworzyć plik muzyczny odpowiadający jego oczekiwaniom. MediaConverter ma jednak pewne ograniczenia – podczas jednej sesji można pobrać tylko 5 plików.

YouTube MP3

Bender Converter

Kolejna webowa aplikacja – Bender Converter - to gratka nie tylko dla miłośników Futuramy. Filmy na YouTube można konwertować do jednego z wielu popularnych formatów, a cała obsługa jest banalnie prosta.

Bender Converter
Bender Converter

Na uwagę zasługuje brak jakichkolwiek reklam. Dla bardziej wymagających użytkowników Bender Converter udostępnia płatną wersję.

Freemake Video Converter

Aplikacje webowe, choć praktyczne, mają jednak wiele ograniczeń. Jeśli ich funkcje to dla Ciebie za mało, warto sięgnąć po jeden z licznych programów desktopowych.

Dobrym wyborem jest Freemake Video Converter. Program jest darmowy, oferuje jednak sporo możliwości.

Freemake Video Converter - obsługiwane formaty muzyki
Freemake Video Converter - obsługiwane formaty muzyki

Freemake Video Converter to prawdziwy wielofunkcyjny kombajn do konwertowania multimediów. Obsługuje nie tylko muzykę, ale również filmy, a pliki źródłowe można wskazywać zarówno na własnym dysku, jak i w Sieci.

Freemeke Video Converter pozwala na pobieranie filmów lub muzyki z kilkudziesięciu stron.

Muzykę można pobierać również bezpośrednio z przeglądarki. Oglądając filmy na YouTube, mamy możliwość pobrania ścieżki dźwiękowej za pomocą rozszerzeń.

YouTube to MP3 (Firefox)

W przypadku Firefoksa jedną z propozycji jest YouTube to MP3. Po zainstalowaniu filmy na YouTube zyskują dodatkowy pasek z dwiema opcjami, pozwalający na pobranie muzyki z klipu za pomocą zewnętrznego serwisu.

gMovieGet (Chrome)

Użytkownicy Chrome’a mogą skorzystać m.in. z rozszerzenia gMovieGet. Niestety, interfejs nie został przetłumaczony, więc przy próbie konwertowania filmu do pliku MP3 otworzy się strona z japońskimi znakami.

gMovieGet
gMovieGet

Na szczęście rozszerzenie MP3 jest zapisane alfabetem łacińskim – wystarczy kliknąć. Bez obaw, działa! ;) Alternatywnie można skorzystać z tego dodatku, ale nie zawsze działa.

TuneTune.net Converter (Opera)

W przypadku Opery od wersji 11 obsługującej (w końcu) rozszerzenia warty uwagi jest TuneTune.net Converter (istnieje również wersja dla Chrome'a).

Oglądając filmy na YouTube, wystarczy kliknąć podświetloną ikonę rozszerzenia – otworzy się strona, z której można pobrać plik MP3.

Sprawdź także, gdzie kupować tanie filmy i muzykę w polskiej Sieci.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)