Jak kręcić świetlne filmy 3D z wykorzystaniem iPada [wideo]

Nie jest to aż tak trudne jak mogłoby się wydawać. Za pomocą zwykłego aparatu oraz iPada można wykonać bajeczne filmy 3D. Tablet od Apple można oczywiście zastąpić innym, podobnym urządzeniem. Jeśli chcecie dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi polecam obejrzeć wideo.

foto
foto
Marcin Krzewicki

Nie jest to aż tak trudne jak mogłoby się wydawać. Za pomocą zwykłego aparatu oraz iPada można wykonać bajeczne filmy 3D. Tablet od Apple można oczywiście zastąpić innym, podobnym urządzeniem. Jeśli chcecie dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi polecam obejrzeć wideo.

Nagrywanie trójwymiarowych, świetlistych obiektów polega na wykorzystaniu techniki o nazwie stop-motion. Oznacza to, że należy ustawić aparat (najlepiej na statywie) i wykonywać serię ujęć jednego kadru. Na pierwszym planie umieszczamy naszego głównego aktora, czyli iPada. Następnie przesuwamy go w płynny sposób w prawą lub lewą stronę. Oczywiście w taki sposób, aby cała akcja została uchwycona w kadrze.

Jednak by uzyskać świetlisty efekt na ekranie tabletu powinny wyświetlać się na przykład litery, figury geometryczne lub inne dowolne obiekty. Ważne jest aby papeteria na naszym nadgryzionym jabłuszku w czasie nagrywania zmieniała się stale w równych odstępach czasu. Powinno to odbywać się w sposób automatyczny

To jednak nie wszystko. Ważna jest również technika fotografowania oraz przemyślany i odpowiednio dostosowany plan zdjęciowy. Koniecznie należy zwrócić uwagę na przesłonę jaką ustawimy w naszej cyfrówce. Powinna on wynosić od 3 do 6 sekund. Umożliwi nam to uchwycenie tego, co wyświetla iPad bez niego samego na zdjęciu. Cała operacja rzecz, rzecz jasna, wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz oprogramowanie, które umożliwi złożenie całego filmu.

Źródło: popsci

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.