Jak odnowić kabinę prysznicową - sposoby

Jak odnowić kabinę prysznicową - sposoby

Odnowa kabiny prysznicowej wymaga czasu, ale efekty robią wrażenie
Odnowa kabiny prysznicowej wymaga czasu, ale efekty robią wrażenie
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Vicheslav
Tomasz Karkuć
23.07.2017 11:50, aktualizacja: 23.07.2017 12:11

Raz na jakiś czas trzeba odnowić swoją kabinę prysznicową. Jeśli zawodzą was tzw. domowe metody czyszczenia kabiny prysznicowej, sięgnijcie po produkty, które są o wiele skuteczniejsze i ułatwią wam życie. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych środków i akcesoriów do odnowy kabiny prysznicowej.

Środki chemiczne do odnowy kabiny prysznicowej

Renowację prysznica powinniście zacząć od wyboru odpowiednich środków chemicznych. Powód? Na regularnie używanych kabinach prysznicowych w pierwszej kolejności osadza się trudny do usunięcia kamień. Osad z kamienia może być wszędzie – na słuchawce natryskowej prysznica, jak również na baterii, półkach i ściankach kabiny.

Dlatego w pierwszej kolejności warto kupić specjalny detergent do usuwania osadu z kabiny prysznicowej, który wcale nie musi kosztować majątku. Zwykle tego rodzaju środki chemiczne są uniwersalne, gdyż mogą wyczyścić nie tylko kabinę prysznicową, ale również wannę, umywalkę, bidet itp.

Znaleźliśmy środek do odnawiania kabiny prysznicowej w bardzo rozsądnej cenie, który oprócz osadu z kamienia usuwa też rdzę i tłuszcz:

W sklepach są poza tym dostępne środki, które nie tylko likwidują kamień, ale również są odżywką dla szkła. Czasami nazywa się je impregnatami do kabin prysznicowych. Jeśli zdecydujecie się na odnowę kabiny prysznicowej specjalnym impregnatem, to nie tylko ją wyczyścicie, ale również uodpornicie, dzięki czemu będziecie mogli dłużej z niej korzystać. Tego rodzaju koncentraty są trochę droższe od zwykłych środków chemicznych do odnowy kabin prysznicowych, ale ich działanie jest podwójne.

My proponujemy koncentrat, którym będziecie mogli skutecznie pielęgnować nie tylko ścianki prysznicowe, ale również inne elementy kabiny:

Parownica do odnowy kabiny prysznicowej

Jeśli wasza kabina prysznicowa jest w wyjątkowo kiepskim stanie, jej odnowę możecie przeprowadzić przy użyciu parownicy. Parownica to najskuteczniejsze urządzenie spośród wszelkiego rodzaju myjek parowych, zalecane do czyszczenia trudno dostępnych i mocno zanieczyszczonych powierzchni, które są odporne na wodę.

Czyszczenie kabiny prysznicowej parownicą to wyjątkowo łatwe zadanie, które nie wymaga wielkiego wysiłku fizycznego. Parownica wyczyści za was nawet największe drobiazgi, takie jak prowadnice czy uszczelki, dzięki czemu kompleksowo odnowicie swoją kabinę prysznicową.

Sprawdziliśmy oferty w internecie i, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, nie znaleźliśmy lepszej parownicy niż ta:

Pamiętajcie, że aby wybrać dobrą parownicę do odnowy prysznica, warto zwracać uwagę na moc urządzenia – im jest większa, tym lepiej sprzęt poradzi sobie z najbardziej uporczywym brudem. Solidna myjka parowa powinna mieć też duży zbiornik na wodę i kilka wymiennych końcówek, co ułatwi czyszczenie zakamarków kabiny prysznicowej.

Myjka do odnowy kabiny prysznicowej

Podstawowym przeznaczeniem każdej myjki jest czyszczenie szyb okiennych. Producenci tych przyrządów coraz częściej rozszerzają jednak ich właściwości, dlatego w sklepach można też spotkać wielofunkcyjne myjki, które nadają się w takim samym stopniu do czyszczenia ścian kabiny prysznicowej.

Myjkę możecie wykorzystać do gruntownej odnowy kabiny prysznicowej, pryskając wcześniej ścianki kabiny środkiem do usuwania kamienia. Przyrząd nadaje się zarówno do czyszczenia wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony ścian prysznica.

W sklepach jest wiele modeli myjek, ale naszym zdaniem ta najlepiej sprawdzi się w odnowie kabiny prysznicowej:

Nie zapominajcie, że myjkę warto wykorzystywać po każdej kąpieli do usuwania kropel wody ze ścian prysznicowych. Takie rozwiązanie sprawi, że osad z kamienia będzie się wolniej odkładał na ściankach, a wy rzadziej będziecie musieli odnawiać kabinę prysznica.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)