Jak oglądać wideo w YouTube bez reklam?

Jak oglądać wideo w YouTube bez reklam?

Billboard (fot. SXC.hu)
Billboard (fot. SXC.hu)
Wojtek Wowra
02.09.2010 13:59

Coraz większa liczba klipów w YouTube jest poprzedzana reklamami. Zazwyczaj trwają one od 15 do 30 sekund. Są wyjątkowo denerwujące. Na szczęście istnieje co najmniej kilka sposobów na ich pozbycie się.

Coraz większa liczba klipów w YouTube jest poprzedzana reklamami. Zazwyczaj trwają one od 15 do 30 sekund. Są wyjątkowo denerwujące. Na szczęście istnieje co najmniej kilka sposobów na ich pozbycie się.

Najprostsza metoda: odświeżyć stronę z klipem wideo w momencie, gdy zaczyna się reklama. Witryna załaduje się ponownie. YouTube zapamięta, że spot został już obejrzany i nie wyświetli go ponownie.

Ten sposób ma jedną wadę - F5 trzeba naciskać za każdym razem, gdy pojawia się reklama. Z drugiej strony metoda ta jest szybka i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania.

Drugi trik wiąże się z zagnieżdżeniem treści wideo w innych serwisach WWW (funkcja embed). Umieszczone w zewnętrznych witrynach klipy z YouTube są pozbawione reklam. Odtwarzanie zaczyna się więc od razu.

Niestety i tu jest kilka problemów. Zagnieżdżanie każdego klipu, który chce się obejrzeć, jest dość uciążliwe. Zajmuje pewnie więcej czasu niż obejrzenie krótkiej reklamy. Poza tym niektórych treści z YouTube nie da się umieszczać w innych serwisach.

Kolejny sposób: otworzyć stronę VideoPure i wkleić link do klipu. Wideo załaduje się w specjalnym oknie - bez reklam, komentarzy, materiałów pokrewnych. VideoPure sprawdzi się wtedy, gdy użytkownik dostał URL klipu w e-mailu czy przez komunikator.

Witryna nie nadaje się jednak do przeglądania wszystkich zasobów YouTube, korzystania z wyszukiwarki serwisu albo odtwarzania wielu teledysków znajdujących się na jednej liście.

Najwygodniejszym sposobem jest instalacja popularnego Adblock Plusa. Wersja dla Firefoksa nieźle radzi sobie z reklamami w YouTube. Wersja dla Chrome jest trochę gorsza, ale cały czas trwają prace nad jej ulepszeniem.

Czy znacie jakieś inne triki pozwalające usuwać reklamy z YouTube? Pochwalcie się w komentarzach ;).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)