Jak pobierać całą zawartość konta DeviantArt?

zrzut0097
zrzut0097
Adam Kaczmarek

30.12.2009 13:00, aktual.: 15.01.2022 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad tydzień temu pokazałem wam banalny sposób na hurtowe pobieranie całych albumów Picasa. Dziś pragnę zaprezentować jak ściągać całe galerie deviantArt.

Ponad tydzień temu pokazałem wam banalny sposób na hurtowe pobieranie całych albumów Picasa. Dziś pragnę zaprezentować jak ściągać całe galerie deviantArt.

Aplikacją jaką się będę posługiwał będzie GalleryGrabber, który także wspiera takie serwisy jak FChan, Furaffinity, VCL czy Yiffstar. GallleryGrabber nie jest skomplikowany, więc każdy sobie poradzi. GG dostępny jest w 3 jezykach - Angielskim, Niemieckim i Francuskim.

Jak zacząć?

1. Najpierw upewnij się, że posiadasz zainstalowaną JAVĘ w systemie gdyż GalleryGrabber nie jest plikiem wykonywalnym .exe lecz .jar. Zawsze aktualną JAVĘ pobierzesz z oficjalnej strony.

  1. Pobierz GG z tego linku i rozpakuj do jakiegokolwiek katalogu na dysku.
  1. Uruchom GalleryGrabber.jar. Na początku dodajemy nowe konto. Klikamy zatem w przycisk New Account. W nowo otwartym oknie wybieramy z listy rozwijanej serwis DeviantArt, a następnie wpisujemy nazwę konta użytkownika w serwisie, którego dzieła chcemy pobrać. Zapisujemy konto przyciskiem Save.
Obraz
  1. Następnie stosujemy filtr, który pobierze wszystkie zdjęcia czyli skoro użytkownik misz000 udziela się na portalu już 5 lat wystarczy ustawić datę 5 lat wstecz. Nie musi być to dokładna data. Może to być nawet 1980/01/01. GG zrozumie, że pobieranie ma zacząć od pierwszego wrzuconego pliku.
zrzut0089
zrzut0089
  1. Ustawiamy potem, aby GalleryGrabber sprawdził całą zawartość konta - Check: Everything.
zrzut0090
zrzut0090
  1. Ostatnie ustawienia będą tak naprawdę mało potrzebne. Aplikacja na końcu otwiera automatycznie utworzoną galerię w HTML dlatego chce wcześniej wiedzieć ile obrazów ma się wyświetlać na jednej stronie (Images per page). Można skonfigurować program także do używania Proxy.
zrzut0091
zrzut0091
  1. Na końcu klikamy Run i czekamy na pobranie plików.
zrzut0092
zrzut0092

Po zakończeniu pobierania, jak wcześnie wspominałem otworzy się w przeglądarce automatycznie utworzona galeria w HTML. Można ją przejrzeć, ale najważniejsze pliki znajdują się w katalogu: WorkfilesImagecacheDeviantArtNAZWAKONTA

Do GalleryGrabber można dodać kilka(naście) kont do pobrania.

zrzut0096
zrzut0096
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)