Jak połączyć smartwatch ze smartfonem?

Jak połączyć smartwatch ze smartfonem?

Smartwatch najlepiej od razu połączyć ze smartfonem
Smartwatch najlepiej od razu połączyć ze smartfonem
Źródło zdjęć: © WP.pl/Arkadiusz Stando
Arkadiusz Stando
26.02.2020 16:07

Połączenie smartwatcha z telefonem może wydawać trudnym zadaniem, ale tak nie jest. Większy problem stanowi znalezienie sposobu na dobre użycie tej pary. Jest kilka aplikacji, z których warto skorzystać.

Każdy smartwatch niezależnie czy to marki Samsung, Xiaomi, Huawei czy Apple, łączy się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Aby tego dokonać, musimy przede wszystkim uruchomić łączność Bluetooth w swoim smartfonie. W większości smartfonów z systemem Android zrobimy to rozwijając pasek skrótów z górnej części ekranu.

Jeśli jednak tam nie znaleźliśmy ikonki Bluetooth, musimy wśród naszych aplikacji znaleźć "Ustawienia". Następnie szukamy sekcji "Połączenie z urządzeniem" i wybieramy "Bluetooth". Teraz na liście dostępnych urządzeń szukamy naszego smartwatcha.

Niektóre smartwatche, jak na przykład te marki Huawei, możemy połączyć ze smartfonem bezpośrednio w dedykowanej aplikacji. Jest nią np. Huawei Zdrowie/Huawei Health. Przykładowo, mój smartwatch Watch GT łączę właśnie w tej aplikacji, w sekcji urządzenia.

Smartwatche z systemem Wear OS - jak połączyć z telefonem?

Przede wszystkim musimy zacząć od pobrania aplikacji Wear OS ze Sklepu Google Play. Następnie szukamy przycisku "Skonfiguruj" i następnie wykonujemy instrukcje wyświetlane na ekranie zegarka. Następnie powinna pojawić się na ekranie smartfona nazwa naszego smartwatcha.

Klikamy w nią, a następnie na ekranie telefonu oraz zegarka powinien wyświetlić nam się kod. Jeśli kody są takie same, klikamy "sparuj" na telefonie. Następnie czekamy, to może zająć chwilę. Jeśli kody różnią się, musimy uruchomić ponownie smartwatch i przeprowadzić proces od nowa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)