Jak poprawić sygnał i prędkość internetu LTE?

Strona głównaJak poprawić sygnał i prędkość internetu LTE?
10.07.2020 05:24
Jak poprawić sygnał i prędkość internetu LTE?
Materiał partnerski
Materiał partnerski
Batna24

Zapewne znasz tę sytuację, kiedy zainwestowałeś w najlepszy dostępny abonament u operatora komórkowego czy za połączenie internetowe w domu, jednak pomimo tego sieć nie działa wystarczająco dobrze i połączenie się przerywa. Nie raz zdarza się także, że osłabnie zasięg danego operatora i szybko tracisz połączenie. Jednak są sposoby na to, aby zapobiegać takim sytuacjom. W tym artykule podpowiadamy, jak poprawić sygnał i prędkość internetu LTE.

bETWegKt

Czym jest LTE? Nowoczesny internet

LTE to skrót od angielskiego terminu Long Term Evolution, czyli techniki, dzięki której możliwy jest niezwykle szybki transfer danych. LTE bardzo szybko wyparło technologię 3G, używaną w smartfonach starej generacji. Sieć w standardzie LTE może osiągać prędkość nawet do 300 mb/s, choć najczęściej prędkość ta oscyluje w okolicach 150 mb/s. Obecnie wszystkie smartfony posiadają wbudowany standard LTE, w czasie wprowadzania tej technologii niektórzy musieli sprawdzać, czy ich karta SIM pozwala na połączenie LTE. Aktualnie ten problem występuje niezwykle rzadko.

Warto wiedzieć, że na jakość połączenia wpływają różne czynniki. Sygnał sieci funkcjonuje dzięki falom radiowym, które mogą zostać zaburzone przy niekorzystnych warunkach pogodowych, jak deszcz czy wiatr. Nie bez znaczenia jest również liczba użytkowników, którzy w danym momencie korzystają z sieci.

bETWegKv

Jednak nie jesteś skazany na słabe połączenie w tego typu losowych przypadkach. Są bowiem sposoby, które poprawią jakość działania sieci LTE.

Anteny LTE, praktyczne rozwiązanie

Zewnętrzne anteny LTE pomagają poradzić sobie z problemem słabego połączenia. Anteny kierunkowe wzmacniają sygnał połączenia, który bywa słaby także z uwagi na małe i niezbyt dobrej jakości modemy oferowane przez dostawców sieci.

Dobra antena zewnętrzna LTE redukuje szum i posiada kilka portów LAN. Zewnętrzne anteny działają na zasadzie uruchomienia połączenia z inną stacją bazową – takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie wtedy, gdy inna stacja obsługuje zbyt wielu użytkowników na raz lub traci łączność na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych.

bETWegKB

Montaż anteny LTE jest niezwykle prosty. Anteny posiadają specjalny uchwyt, za pomocą którego przymocowujemy je do routera. Obudowa niewielkiej anteny jest wytrzymała i odporna na uderzenia czy upadek. Warto pamiętać, że antena wielokierunkowa musi być dobrze wycelowana – szybki i bezproblemowy montaż znacznie ułatwia to zadanie.

Antena LTE to prosty i skuteczny sposób na poprawę jakości połączenia z siecią w Twoim domu.

Batna24
Udostępnij:
bETWegKF
Komentarze (0)
bETWegLr