Jak przeglądać Flickra bez użycia rąk? [wideo]

Zasoby popularnego serwisu ze zdjęciami i grafikami są tak ogromne, że czasem ciężko odnaleźć to, co jest nam akurat potrzebne. Istnieje jednak sposób na znacznie bardziej intuicyjną obsługę serwisu - wystarczy tylko pomyśleć.

EmoLens
EmoLens
Grzegorz Nowak

Zasoby popularnego serwisu ze zdjęciami i grafikami są tak ogromne, że czasem ciężko odnaleźć to, co jest nam akurat potrzebne. Istnieje jednak sposób na znacznie bardziej intuicyjną obsługę serwisu - wystarczy tylko pomyśleć.

O technologii sterowania komputera za pomocą myśli już nieraz pisaliśmy, a prototyp aplikacji umożliwiającej takie przeglądanie Flickra pojawił się już w zeszłym roku. Jednak dopiero wczoraj program trafił do sprzedaży. EmoLens wykorzystuje zestaw Emotiv EPOC, który pozwala przechwytywać fale mózgowe i wykorzystywać je do sterowania komputerem.

Emolens umożliwia przeglądanie serwisu Flickr.com bez dotykania klawiatury i myszki. Gwałtowne poruszenie głową przywołuje okno wyszukiwania, w którym wybiera interesujące tagi z chmury tagów. Da się ją przeglądać dzięki dwóm wcześniej zaprogramowanym wzorcom myślowym. W czasie korzystania z serwisu program automatycznie wykrywa cztery podstawowe uczucia - radość, smutek, gniew i strach - i dopasowuje je do przeglądania obrazków. Jeśli któryś z nich spodoba się użytkownikowi, program automatycznie zatrzyma slideshow.

Dzięki dopasowaniu uczuć do przeglądanych obrazków istnieje możliwość wyszukiwania za pomocą uczuć. Jeśli np. użytkownik chce odnaleźć grafikę, która mu się spodobała (wywołała uczucie radości), aplikacja pomoże ją wyszukać bez trudu. Twórca zapewnia, że to znacznie bardziej intuicyjny sposób przeglądania zasobów serwisu.

Emolens można kupić już za 40 dolarów. Niezbędny do jej obsługi zestaw Emotive EPOC jest już nieco droższy - kosztuje 300 dolarów.

EmoLens - Control Flickr with your Thoughts with the Emotiv EPOC headset

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.