Jak przenieść muzykę z iPoda na inny komputer niż swój

Jak przenieść muzykę z iPoda na inny komputer niż swój
Grzesiek Powalski

04.11.2008 09:00

Pewnie nie raz chcieliście przegrać muzykę ze swojego iPoda na inny komputer, niż swój, bądź wymienić się muzyką z innymi użytkownikami iPoda. Jest na to sposób. Można to zrobić za pomocą darmowego programu SharePod.

Pewnie nie raz chcieliście przegrać muzykę ze swojego iPoda na inny komputer, niż swój, bądź wymienić się muzyką z innymi użytkownikami iPoda. Jest na to sposób. Można to zrobić za pomocą darmowego programu SharePod.

Zanim zaczniemy tutorial powinniście jednak wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim SharePod nie działa z iPod Touch. Po drugie będziecie potrzebować Microsoft .NET 2 Framework, aby program pracował właściwie (większość systemów Windows posiada ten Framework).

Co więcej pliki .m4p są zabezpieczone przed przegrywaniem, więc nie mogą być używane przez niezarejestrowanych użytkowników. Większość plików jest kupowana przez iTunes, a jeśli chcesz zamieścić pliki .m4p bez używania ITunes, możesz użyć  programu Hymn do przekonwertowania plików na format .m4a, który może być potem zaimportowany przez SharePod.

Teraz możemy zaczynać.

1.Stwórz folder na swoim komputerze. Nazwij go dowolnie, np. ?iPod Music?.

2.Ściągnij SharePod. Jest darmowy i spakowany zipem. Zapisz go. NIE WYBIERAJ OPCJI OTWARCIA, ANI URUCHOMIENIA PROGRAMU.

3.Podłącz iPoda pod port USB i jeśli twój iTunes nie uruchomi się automatycznie kliknij, aby go otworzyć. Następnie wybierz symbol iPod i upewnij się, że "Open iTunes when iPod is connected" NIE JEST zaznaczone. Rozłącz swojego iPoda. Zamknij program iTunes.

4.Podłącz iPoda z powrotem do portu USB. Zostanie rozpoznany, jako nowy sprzęt (Mass Storage Device). Pozwól, aby sam się zainstalował.

5.Po wejściu do ?Mojego komputera? iPod powinien być widoczny jako nowy dysk.

6.Znajdź plik SharePod.zip, który ściągnąłeś wcześniej i rozpakuj go do swojego dysku iPod. SharePod zostanie teraz zainstalowany na twoim iPodzie.

7.Idź do dysku, który jest reprezentowany przez twojego iPoda i kliknij go.

8.Następnie idź folderu SharePod i otwórz go. Teraz podwójnym kliknięciem otwórz plik SharePod (ikona będzie wyglądać jak iPod).

9.Wybierz, które piosenki chciałbyś przenieść na komputer. Żeby przenieść wszystko kliknij pierwszy utwór, a następnie przeskroluj myszką w dół trzymając wciśnięty SHIFT. Tak powinieneś zaznaczyć wszystkie pliki.

10.Wybierz TRANSFER TO PC z głównego menu i zaznacz, aby przekopiował wszystko do folderu "iPod Music", utworzonego na samym początku.

Ważna uwaga: Kiedy wybieramy folder do kopiowania musimy być pewni, że zapisujemy go jako  [Artist]-[Title]. W przeciwnym wypadku zabierze dużo czasu, jeśli będziemy chcieli przekopiować te pliki do innego iPoda.

11.Kliknij OK, aby rozpocząć kopiowanie. W zależności od ilości posiadanej muzyki, może to zabrać trochę czasu.

12.Kiedy kopiowanie się skończy upewnij się, że użyjesz przycisku EJECT IPOD na górze ekranu, przed rozłączeniem iPoda.

Czasem SharePod zawiesza się po zamknięciu, ale można to spokojnie zignorować, bo dane są zapisane, a iPod i tak rozłączony. Teraz już wiesz jak przegrać muzykę z iPoda na każdy komputer. W razie problemów tutaj znajdziesz także instrukcję obsługi i pomoc.

Źródło: HowToDoThings

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)