Jak przywrócić klasyczny wygląd wersji 3.x w Firefoxie 4?

Jak przywrócić klasyczny wygląd wersji 3.x w Firefoxie 4?10.12.2010 08:41
Lis (Fot. Flickr/Rob Lee/Lic. CC by)
Lis (Fot. Flickr/Rob Lee/Lic. CC by)
Przemysław Muszyński

Nowe wcielenie Firefoxa ma zupełnie zmieniony interfejs. Nie wszystkim się on podoba. Na szczęście w nowej przeglądarce można przywrócić stary wygląd. Jak to zrobić?

Nowe wcielenie Firefoxa ma zupełnie zmieniony interfejs. Nie wszystkim się on podoba. Na szczęście w nowej przeglądarce można przywrócić stary wygląd. Jak to zrobić?

Nowy interfejs Firefoxa 4 jest lepszy od GUI poprzednika. Ukrycie przycisków i okien, z których na co dzień się nie korzysta, zwiększa czytelność i wygodę pracy. Niektórym osobom trudno jednak pozbyć się wieloletnich przyzwyczajeń ;).

Krok 1: Pasek menu

Dawne opcje w nowej wersji przeglądarki zostały umieszczone pod jednym przyciskiem noszącym nazwę Firefox (czasem spotyka się też określenie Minefield) i zagnieżdżone w jednym menu.

Sprawia to, że niestety są słabiej dostępne. Co gorsza, w trakcie procesu usunięto część ustawień. Na szczęście można je łatwo przywrócić. W tym celu należy kliknąć przycisk Firefox, rozwinąć (nie klikać) Options i wybrać Menu Bar.

390300302328744794

Krok 2: Tabs on Top

  • uruchomić stary pasek menu (krok 1)
  • wybrać View
  • wybrać Toolbars
  • odznaczyć Tabs on Top

Krok 3: Pasek statusu

390300302328875866

W momencie gdy użytkownik zawiesi kursor nad linkiem, pasek wyświetla docelowy adres. Różni się jednak właściwościami od starego paska. Dlatego warto zastanowić się nad zainstalowaniem dodatku o nazwie Status-4-Evar.

Dwie nowości, które spodobają się każdemuWspółpraca z Aero Peak

Nowa wersja Firefoxa współpracuje w pełni z Aero Peak Windowsa 7. Powoduje to, że korzystanie z funkcji jest szybsze i wygodniejsze niż w wersji 3 czy 3.5 - zwłaszcza jeśli ktoś już dobrze oswoił się z nową „Windą”.

Panorama

390300302329072474

Źródło: gHacks

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)