Jak ściągać pliki z Wrzuty?

Jak ściągać pliki z Wrzuty?

Fot. SXC
Fot. SXC
Przemysław Muszyński
13.09.2010 16:38

Szukając inspiracji do następnego poradnika, zauważyłem duże zainteresowanie tym tematem wśród polskich internautów. Ściąganie plików z Wrzuty jest bardzo proste. Wystarczy w tym celu pobrać jeden program.

Szukając inspiracji do następnego poradnika, zauważyłem duże zainteresowanie tym tematem wśród polskich internautów. Ściąganie plików z Wrzuty jest bardzo proste. Wystarczy w tym celu pobrać jeden program.

Nosi on nazwę Wrzuta Downolader 3.0 (czasem spotykany jest też pod tytułem Wrzuta Download 3.0) i dostępny jest na licencji freeware. W Sieci można znaleźć też jego nowszą wersję z numerem 4.0.

Jednak po kilku testach zauważyłem, że wydanie to nie dość, że jest odrobinę przekombinowane, to działa znacznie bardziej awaryjnie od poprzednika. Często nie kończy ściągania plików.

Postępowanie po ściągnięciu, rozpakowaniu i uruchomieniu aplikacji jest bardzo proste. Należy otworzyć program i uruchomić przeglądarkę internetową. Za jej pomocą odnaleźć plik, który będzie ściągany.

Następnie należy skopiować adres strony i wkleić go w oknie dialogowym Downloadera po czym nacisnąć Enter.

Po kilku lub kilkunastu minutach (zależnie od wielkości pliku i szybkości łącza) materiał powinien znaleźć się w tym samym katalogu na dysku twardym, w którym umieszczono aplikację.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/09/wrzuta2.jpg)

Korzystając z Wrzuta Downloader 3.0 warto zwrócić uwagę na dwa błędy. Po pierwsze: program nie do końca poprawnie działa pod Windows 7. Źle wyświetlana jest grafika, przez co pole dialogowe jest przesunięte w prawo i ku dołowi. Nie jest to jednak uciążliwe.

Po drugie (niezależnie od wersji systemu operacyjnego): czasem (raz na około 20 prób) zdarza się, że aplikacja przerywa ściąganie pliku. Zwykle należy w takiej sytuacji zwyczajnie jeszcze raz spróbować szczęścia.

Oczywiście powyższego programu nie można wykorzystywać do łamania praw autorskich. Pobranych z Wrzuty treści nie można dalej rozpowszechniać.

Jakie inne aplikacje do ściągania plików z Wrzuty znacie?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)