Jak się wyróżnić kartą kredytową? 14 pomysłów

Strona głównaJak się wyróżnić kartą kredytową? 14 pomysłów
03.04.2011 22:10
Batman
Batman
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Podczas składania wniosku o kartę płatniczą lub kredytową zwykle w banku możemy poprosić (za niewielką dopłatą), by zamiast tradycyjnego obrazka pojawił się na niej wybrany przez nas rysunek. Jeśli już zdecydujemy się na wybór własnego obrazka wcale nie musi być to fotka z rodzinnego spotkania. Dodatkowo, banki wypuszczają czasem dosyć oryginalne karty. Jakie karty kredytowe mają prawdziwi gadżeciarze?

Karta Transformers

Karta
Karta

Obok Batmana na kartach pojawiły się również motywy z popularnego filmu Transformers. Karta z Transformers dostępna była w Japonii, ale wykorzystanie podobnego obrazka nie powinno stanowić żadnego problemu nawet w naszym kraju.

Karta z czekoladą

Karta
Karta

Po kilkunastu miesiącach posiadania karty kredytowej ze złotą rybką, widok kręgowca w portfelu już mi się nieco znudził. Co innego karta wyglądająca jak tabliczka czekolady. Smakołyk noszony w portfelu może powiedzieć całkiem sporo o preferencjach kulinarnych posiadacza.

Karta Firefox

Karta
Karta

Właścicielem niezwykłej karty z rozpoznawalnym wszędzie logo przeglądarki Firefox był Estończyk Otto de Voogd. Karta nie należała oczywiście do specjalnej edycji limitowanej, a powstała przy użyciu prostego narzędzia pozwalającego na ustawienie własnego obrazka. Kartę przygotował bank SEB Eesti Uhispank.

Karty z Hello Kitty

Karta
Karta

Wizerunek kotki Hello Kitty pojawia się na słodyczach, zeszytach, a nawet na telefonach komórkowych. To, że kotka wykorzystywana jest również na bankowych kartach nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. Dla wybrańców dostępna była nawet specjalnie przygotowana karta Hello Kitty Platinum Plus. Czy to nie przesada?

Karta
Karta

Karta World of Warcraft

Karta
Karta

Batman i Hello Kitty to tylko początek. Co powiecie na kartę z kultowej gry World of Warcraft? W ramach porozumienia między studiem Blizzard a firmą Vista, gracze dostawali darmowy miesiąc subskrypcji gry, a także kuszącą możliwość opłacania abonamentu dzięki karcie. Po wykonaniu prawdziwych transakcji 1% ich wartości przekazywano na opłatę do Blizzarda.

Karta Linux

Karta
Karta

Dobrym pomysłem dla nieco poważniejszych maniaków Sieci i komputerów jest karta z sympatycznym pingwinkiem. Skoro Linux króluje na maszynach ortodoksyjnych geeków, dlaczego ma go zabraknąć w portfelu?

Karta z iluzją optyczną

Karta
Karta

Całkiem ciekawym pomysłem dla osób chcących uatrakcyjnić swoją kartę kredytową jest wykorzystanie iluzji optycznych. Do zrobienia podobnej karty wystarczy odpowiedni plik graficzny i usługa bankowa pozwalająca na wykorzystywanie własnych wzorów. "Żyjąca" karta wygląda naprawdę interesująco.

Karta Celling Cat

Karta
Karta

Co dzieje się, gdy na pomysł stworzenia indywidualnej karty kredytowej wpada prawdziwy maniak Internetu? Jak nietrudno się domyślić, fanów serwisów takich jak chociażby 4chan może zadowolić jedynie grafika odwołująca się do sieciowych memów. Co powiecie na kartę Celling Cat?

Karta Rageguy

Karta
Karta

4chanowy mem pojawił się w komiksach zamieszczanych przez użytkowników jeszcze w 2008 roku. Od tamtej pory wkurzony bohater zdążył rozprzestrzenić się już po całym Internecie. Nic dziwnego, że wreszcie znalazł się ktoś, kto wyrobił sobie kartę z popularnym "fffuuuuu" ;).

Karta Me Gusta

Karta
Karta

Kartą odwołującą się do popularnego wizerunku Me Gusta pochwalił się jeden z użytkowników serwisu społecznościowego Reddit. W Sieci mówi się, że obrazek został po raz pierwszy znaleziony na 4chanie. Osoba, która narysowała rozpoznawalną "twarz" nie myślała chyba, że jej projekt trafi na karty.

Karta Aww Yea

Karta
Karta

Przeciwieństwem Rageguy'a jest oczywiście sympatyczny pan zwany przez internautów panem Aww Yea. Jak widać on również pojawił się na karcie, chociaż zbyt duży dług na karcie wcale nie jest powodem do radości ;).

American Express Centurion

Karta
Karta

Karta z brylantami

Karta
Karta

Możliwość ustawienia własnego obrazka na karcie nie jest trudne, ani zbyt kosztowne. Jakimi kartami, obok znanej na całym świecie karty American Express Centurion istnieją jeszcze nieco bardziej oryginalne karty kredytowe. Taka właśnie jest karta Dubai First Royale World wydawana we współpracy z MasterCard. Zamiast tytanu stosowanego w American Express Centurion, tu posiadacz może szczycić się kartą wysadzaną brylantami.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)