Jak skutecznie układać naczynia w zmywarce? Samsung podaje najrozsądniejsze rozwiązania

Jak skutecznie układać naczynia w zmywarce? Samsung podaje najrozsądniejsze rozwiązania20.04.2021 18:51
Jak skutecznie układać naczynia w zmywarce? Samsung podaje najrozsądniejsze rozwiązania
Adam Bednarek

Tetris w rzeczywistości - tak niektórzy nazywają układanie naczyń w zmywarce. Pozornie proste zajęcie sprawia niemało kłopotów. Każdy chce, aby czyszczenie było jak najbardziej wydajne, a przy tym oszczędne. Samsung podpowiada, o czym trzeba pamiętać.

Pierwsza rada: największe i najcięższe rzeczy układajmy na samym dole. Ważne jest również to, aby ustawione były pod kątem - wówczas "strumień wody dotrze zarówno do dna naczynia, jak i ścianek zewnętrznych i wewnętrznych". Innym rozwiązaniem jest ułożenie garnków czy tym podobnych większych naczyń dnem do góry.

Samsung zwraca uwagę, że w standardowych zmywarkach dysze wodne umieszczone są zwykle na środku urządzenia. To istotna informacja, bowiem jeśli na obrzeżu zmywarki znajdzie się naczynie położone tyłem do źródła natrysku, wówczas możemy zapomnieć o skutecznym czyszczeniu. I koniecznie będzie ręczne domywanie.

Nowsze modele radzą sobie z tą wadą. Samsung zastosował np. technologię WaterWall, która polega na tym, że lista natryskowa tworzy ścianę wody o silnym natężeniu. Woda przesuwa się z jednej krawędzi na drugą. Według producenta "wysokie ciśnienie pozwala uzyskać idealną czystość naczyń w każdej, nawet trudno dostępnej części zmywarki".

Podobne rozwiązania znajdziemy też w modelach innych firm. Np. w LG technologia spryskiwaczy wypuszczających wodę pod wysokim ciśnieniem nazywa się QuadWash. Zaś Bosh ma strefę "Extra Clean", gdzie do naczyń dociera trzykrotnie więcej wody, co zapewnia lepszą skuteczność mycia.

Jeśli jednak kupno nowej zmywarki chciecie odłożyć w czasie, wróćmy do pomocnych praktyk. Ostatnią, jaką Samsung wymienia w swoim poradniku, jest porada… psychologiczna. Producent namawia, aby nie bać się myć naczyń nawet wtedy, gdy zmywarka nie jest w całości wypełniona.

Lepiej wyczyścić kilka, umieszczając je na dole i korzystając z krótszego programu, niż czekać na kolejne brudne naczynia. "Oznacza to, że zapełniając dolną strefę w zmywarce strumień wody będzie kierowany tylko na naczynia znajdujące się na tym poziomie" - zauważa Samsung. Naczynia będą bezpośrednio "wystawione" na działanie wody, więc na pewno zostaną skutecznie wyczyszczone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)