Jak smakuje jedzenie grającym widelcem? [wideo]

Japończycy znaleźli sposób na odmianę wydawałoby się tak prozaicznej czynności jak jedzenie. Dzięki ich grającemu widelcowi wspólne śniadanie już nigdy nie będą takie same.

EaThermin
EaThermin
Grzegorz Nowak

28.03.2011 13:05

Japończycy znaleźli sposób na odmianę wydawałoby się tak prozaicznej czynności jak jedzenie. Dzięki ich grającemu widelcowi wspólne śniadanie już nigdy nie będą takie same.

Japońscy naukowcy skonstruowali widelec, w którego rączkę został wbudowany theremin - elektryczny instrument, który wydaje różne dźwięki w zależności od natężenia przepływającego przez niego prądu. Dzięki temu podczas jedzenia cieszyć się można nie tylko smakiem ale i dźwiękiem, choć akurat ten wydawany przez theremin nie należy do najbardziej melodyjnych (przypomina raczej piski i gwizdy).

Zasada działania widelca jest prosta - wkładając jedzenie do ust tworzy się zamknięty obwód, przez który płynie prąd, wydający dźwięki. Brzmienie zależy od tego jaką potrawę akurat spożywamy - kluczowa jest tu struktura pożywienia, która może stawiać większy lub mniejszy opór dla przepływającego prądu.

Twórcy tego wynalazku chcieliby, aby to przede wszystkim dzieci używały takiego widelca. Mógłby on pomóc niejadkom i sprawić, że jedzenie stanie się nie tylko smaczne ale i zabawne. Nie widzę jednak specjalnie innych możliwości wykorzystania tej konstrukcji szczególnie, że wydawane przez nią dźwięki wcale nie należą do najprzyjemniejszych. No i dla Azjatów przydałaby się wersja z pałeczkami.

EaTheremin - The Musical Fork That Sings #DigInfo

Źródło: diginfo.tv

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.