Jak sprawdzić aktualny transfer i nie tylko?

Jak sprawdzić aktualny transfer i nie tylko?09.08.2009 13:00
Jak sprawdzić aktualny transfer i nie tylko?
Adam Kaczmarek

Dawno temu, zastanawiałem się nie raz z jaką prędkością pobieram i wysyłam dane z mojego laptopa do innego w drugim pokoju. Taki transfer oraz transfer z Internetu można sprawdzić za pomocą programów do mierzenia prędkości, które podałem w tym tekście.

Dawno temu, zastanawiałem się nie raz z jaką prędkością pobieram i wysyłam dane z mojego laptopa do innego w drugim pokoju. Taki transfer oraz transfer z Internetu można sprawdzić za pomocą programów do mierzenia prędkości, które podałem w tym tekście.[url=http://www.softperfect.com/products/networx/]NetWorx (darmowy)

Oprócz mierzenia aktualnej prędkości pobierania posiada wiele funkcji i narzędzi takich jak ping, trace, netstat i powiadomienia oraz zbieranie danych dziennych, tygodniowych i miesięcznych. Statystyki można eksportować do  Excela, Worda i HTMLa. Program dostępny jest także w wersji portable za darmo. Polecam.[url=http://www.dumeter.com/download.php]DuMeter (płatny)

390452048002646001
390452048002711537

Akurat ten program jest płatny, ale jest pionierem programów do mierzenia prędkości transferu. Wersja 4.01 pozwala na śledzenie wysłanych i pobranych danych w danym dniu, tygodniu i miesiącu w nowym interfejsie graficznym, całkowicie odnowionym w porównaniu do wysłużonej wersji 3.x. Raporty mogą zostać wysłane na dowolny adres e-mail. Można ustawić alarm, który poinformuje, że zbliżamy się do limitu pobieranych danych w miesiącu - dobre dla użytkowników z mobilnym Internetem.

snap21
snap21

Jest to darmowy klon DuMetera w wersji 3.x. Posiada wszystkie podstawowe funkcje mierzenia pobieranych i wysyłanych danych tj. raporty dzienne, tygodniowe, miesięczne oraz zwykłe powiadomienia jeśli przekraczamy dozwolony, wcześniej ustawiony, transfer. Polecam.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)