Jak szybko dodać znak wodny do dokumentu .pdf?

znak-wodny
znak-wodny
Sabina Stodolak

20.08.2009 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ochrona własności intelektualnej niestety nie jest prosta i dotyczy zarówno zdjęć (o które są największe batalie) jak i innych form ekspresji - w tym formy pisanej. Mówiąc prościej- również napisany przez kogoś tekst podlega ochronie praw autorskich, a to że został gdzieś umieszczony (na stronie www), czy wysłany - np. w formie .pdf, nie oznacza że można go swobodnie kopiować i używać według własnego ?widzimisię". Niestety nie wszyscy rozumieją to, że nie wystarczy podać źródła, czy autora, aby móc zastosować ?kopiuj - wklej" - gdyby to tak działało, nie mielibyśmy przecież piractwa komputerowego, prawda? ?Przecież ja tylko kopiuję tą piosenkę- wszyscy wiedzą że autorem jest Madonna!"

Ochrona własności intelektualnej niestety nie jest prosta i dotyczy zarówno zdjęć (o które są największe batalie) jak i innych form ekspresji - w tym formy pisanej. Mówiąc prościej- również napisany przez kogoś tekst podlega ochronie praw autorskich, a to że został gdzieś umieszczony (na stronie www), czy wysłany - np. w formie .pdf, nie oznacza że można go swobodnie kopiować i używać według własnego ?widzimisię". Niestety nie wszyscy rozumieją to, że nie wystarczy podać źródła, czy autora, aby móc zastosować ?kopiuj - wklej" - gdyby to tak działało, nie mielibyśmy przecież piractwa komputerowego, prawda? *?Przecież ja tylko kopiuję tą piosenkę- wszyscy wiedzą że autorem jest Madonna!"

Nie rozumie tego właściciel bloga bogdan.at (który dodatkowo zmienia jeszcze płeć kopiując moje teksty), nie rozumie też wielu innych ?autorów" których spotykamy surfując po sieci. Jakoś więc zabezpieczać się trzeba. Dziś, chcę Wam pokazać aplikację, która pozwoli dodać znak wodny do dokumentu w formacie .pdf (a przy okazji również do zdjęć).

Watermark PDF Files to program który działa z pozycji strony, czyli niczego nie trzeba instalować- z tego względu jest to aplikacja lepsza niż np. PDF Watermark Creator.

Watermark PDF Files jest prosty i szybki w użyciu - po prostu wgrywamy stronę na serwer, ustalamy treść znaku wodnego, rodzaj i kolor czcionki, przezroczystość, pozycję znaku wodnego na stronie i klikamy przycisk tworzenia znaku wodnego. Potem pozostaje nam oznaczony znakiem wodnym .pdf ściągnąć na komputer. (Uwaga - kliknięcie na napis ?Download Watermark Pdf nic nie daje- trzeba kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać otwarcie .pdf w nowej karcie. Wtedy możemy sobie plik zapisać.

W razie problemów, obejrzyjcie filmik instruktażowy:

watermark pdf Documents Online

Warto pamiętać o tym, aby znak wodny umieścić przy wysyłaniu wszelkiego rodzaju próbek tekstów czy pomysłów - o które często proszą przyszli pracodawcy. Umieszczając taki znak wodny, łatwo będzie udowodnić, że dany pomysł czy treść jest wasza.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)