Jak uruchomić smartwatch?

Jak uruchomić smartwatch?
Źródło zdjęć: © © Pexels
Justyna Kocur-Czarny

19.12.2019 19:40, aktual.: 19.12.2019 22:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartwatch jest coraz bardziej popularnym gadżetem. Może służyć sportowcom do pomiaru tętna, ale też informować o nowych wiadomościach i połączeniach. Niektórymi możemy nawet używać jak karty płatniczej, a to wszystko w różnych kolorach i fasonach.

Smartwatch - pierwsze uruchomienie

Dla osoby, która używa smartwatcha po raz pierwszy, jego uruchomienie może nie być intuicyjne. Przeciętny smartwatch składa się z anteny, kamery, gniazda ładowania, baterii, głośnika, wyświetlacza, kilku prostych przycisków i mikrofonu. Całość umieszczona jest na opasce. Do urządzenia powinna być dołączona instrukcja obsługi, którą warto się kierować, ponieważ różnice między modelami poszczególnych producentów mogą być znaczne. Pierwszym krokiem powinno być upewnienie się, czy smartwatch jest naładowany. Jeśli nie, powinniśmy go podłączyć, zanim zaczniemy używanie.

Sparowanie smartwatcha z telefonem przez Bluetooth

Jeśli chcemy korzystać ze smartwatcha powinniśmy sparować go z telefonem. Dzięki temu będzie możliwe wyświetlanie powiadomień z aplikacji oraz obsługa zegarka. W tym celu w menu zegarka włączamy widoczność Bluetooth. Uruchamiamy także Bluetooth w telefonie. Odnajdujemy nazwę smartwatcha na telefonie w dostępnych do sparowania urządzeniach i zezwalamy na połączenie. Po zakończeniu parowania oba urządzenia powinny ze sobą współpracować.

Aplikacja na smartwatch

Do wybranego przez nas modelu smartwatcha powinniśmy zainstalować odpowiednią aplikację wspomagającą. Znajdziemy je w Google Play lub Apple Store. Po zainstalowaniu aplikacji należy ją uruchomić i zezwolić na przesyłanie i synchronizowanie powiadomień. Na tym etapie możemy również wybrać jakie powiadomienia chcemy otrzymywać na smartwatcha np. SMS, Whatsapp, Messenger, E-mail, itp.

Instalacja katy SIM i karty pamięci w smartwatchu

Smartwatcha możemy używać również jak telefonu do nawiązywania i odbierania połączeń. W tym celu trzeba zainstalować kartę SIM. Zależnie od modelu, instalacja będzie wyglądała nieco inaczej. W oznaczonym przez producenta miejscu powinna znajdować się klapka, którą podważamy i wkładamy tam kartę SIM lub kartę pamięci (jeśli chcemy po prostu zwiększyć pamięć zegarka). Po włożeniu karty uruchamiamy zegarek. Urządzenie powinno automatycznie wykryć kartę SIM i poprosi nas o wpisanie kodu PIN.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)