Jak usunąć konto Google? Usuwanie Google z urządzeń, kasowanie konta

Jak usunąć konto Google?
Jak usunąć konto Google?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak

28.05.2019 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwałe skasowanie konta Google jest możliwe i całkiem proste, podobnie jak usunięcie go jedynie z wybranych urządzeń, np. ze smartfona z Androidem. Podpowiadamy, jak usunąć konto Google i co się z tym wiąże.

Zanim podejmiemy decyzję o skasowaniu konta Google, warto mieć pełną świadomość, co się z tym wiąże. Przede wszystkim kasując konto Google tracimy wszystkie dane i treści zapisane na koncie, np. e-maile, pliki, kalendarze czy zdjęcia.

Dodatkowo utracimy dostęp do wszystkich usług, do których logujemy się przy użyciu konta Google (Gmail, Dysk, Google Play itp.), a także dostęp do treści kupionych przy użyciu danego konta, w tym np. aplikacji, gier, muzyki itp oraz informacji zapisanych w Chrome, np. zakładek.

Jeśli jesteście pewni decyzji, to podpowiemy, jak usunąć konto Google.

Kasowanie konta Google – co najpierw

Zanim zajmiecie się kasowaniem konta Google, warto zadbać o zabezpieczenie danych, które chcecie zachować. Tutaj możecie przeczytać, które dane można zachować i jak je pobrać. Jeśli używacie adresu Gmail w bankowości internetowej, mediach społecznościowych lub aplikacjach, dodajcie nowy adres e-mail w tych usługach oraz zaktualizujcie dane do odzyskiwania haseł, które przychodzą na maila.

Jak usunąć konto Google - krok po kroku

Aby usunąć swoje konto Google:

  1. Otwórzcie swoje konto Google.
  1. W panelu użytkownika po lewej stronie kliknijcie "Dane i personalizacja".
  1. W sekcji "Pobierz lub usuń swoje dane albo zaplanuj, co ma się z nimi stać" kliknijcie "Usuń usługę lub swoje konto".
  1. W sekcji "Usuń konto Google" kliknijcie "Usuń konto".

Pamiętajcie, że usunięcie jednego konta Google nie spowoduje automatycznie skasowania pozostałych.

Jak zamówić jedzenie z Asystentem Google?

Jak usunąć Gmail i pozostałe usługi

Warto wiedzieć, że nie musimy usuwać całego konta Google, by skasować adres gmail czy usunąć aplikacje mające dostęp do konta. Aby to zrobić, należy wejść w "Dane i personalizacja" na swoim koncie Google i wybrać opcję "Usuń usługę lub swoje konto", a następnie wybrać usługi, które chcemy usunąć.

Jeśli używamy aplikacji Gmail offline, dodatkowo trzeba będzie wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i usunąć pliki cookie.

Usuwanie konta Google z urządzeń z Androidem

Po skasowaniu konta z urządzeń z Androidem utracimy dostęp do niektórych funkcji urządzenia. Przede wszystkim utracimy możliwość korzystania z Google Play – aktualizowania aplikacji, dostęp do zakupionych treści czy zapisy postępu w grach.

Dodatkowo tracimy wszystkie kontakty, które nie były zapisane również w pamięci urządzenia oraz nie mamy dalszej możliwości wysyłania i odbierania plików z Dysku za pośrednictwem skasowanego konta.

Odzyskiwanie usuniętego konta – czy to możliwe?

Odzyskanie skasowanego konta Google jest możliwe tylko w niedługim czasie od rozpoczęcia procedury kasowania konta, dlatego zalecamy wam rozwagę przy podejmowaniu decyzji. Aby odzyskać swoje konto należy przejść przez procedury na tej stronie. Jeśli uda się odzyskać konto, należy utworzyć hasło, które nie było na nim wcześniej używane.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także