Jak uzyskać dostęp do zablokowanych stron?

Jak uzyskać dostęp do zablokowanych stron?

Jak uzyskać dostęp do zablokowanych stron?
Adam Kaczmarek
27.03.2009 13:00

Zdarza się, z różnych przyczyn, że niektóre strony, które chcielibyśmy odwiedzić, są dla nas niedostępne ? chwilowo lub też permanentnie. Istnieją jednak pewne sposoby umożliwiające ominięcie tychże blokad.

Zdarza się, z różnych przyczyn, że niektóre strony, które chcielibyśmy odwiedzić, są dla nas niedostępne ? chwilowo lub też permanentnie. Istnieją jednak pewne sposoby umożliwiające ominięcie tychże blokad.

  1. IP zamiast URL

Zależy od używanego software'u/aplikacji. Zdarza się, że lista zablokowanych stron to lista zwykłych adresów URL jak www.yahoo.com czy www.wp.pl itd. Wpisanie adresu IP w przeglądarce może czasem zadziałać. Tutaj możemy zamienić zwykły adres hosta na IP.

  1. Cache/Kopie w wyszukiwarkach i The WayBack Machine

Wyszukiwarki takie jak Google czy *Yahoo *robią kopie i kiedy strona jest niedostępna wystarczy, że klikniemy w "kopia" by uzyskać dostęp do ostatniej wersji dokumentu, którego szukamy.

Obraz

Dodatkowym narzędziem jest The Wayback Machine. Serwis, którzy trzyma kopie dosłownie wszystkich stron nawet od początku ich istnienia. Zobacz przykład Wirtualnej Polski.

Obraz
  1. Proxy

W odblokowaniu strony pomóc może włączenie w przeglądarce serwera W3cache twojego ISP lub innego publicznego o ile dostępny.

*Telekomunikacja Polska S.A. - w3cache.tpsa.pl:8080

TkTelekom - w3cache.tktelekom.pl

Telefonia DIALOG S.A. - proxy.dialog.net.pl*

Możemy skorzystać także z WebProxy. Z tego typu usługi korzystają zazwyczaj pracownicy firm, którzy mają poblokowane serwisy plotkarskie etc. a chcą sobie zrobić ?przerwę? w pracy i poczytać newsy o celebrities :)

http://bezlimitow.eu - szybkie, polskie i nie dodaje żadnych reklam.

http://darmoweproxy.pl - szybkie, polskie, mały pasek reklam Google.

http://www.proxy.zonep2p.pl - polskie, brak reklam, opcje w języku angielskim.

http://proxy.benvo.eu - szybkie, polskie, mały pasek reklam AdBit.

http://rxproxy.com - zagraniczne, szybkie, mały pasek reklam Google.

  1. OpenDNS

OpenDNS nie raz pozwolił mi na dostęp do niektórych stron. Widać, że mój ISP nie zawsze ma aktualną listę adresów. Aby dowiedzieć się jak skorzystać z OpenDNS przeczytaj ten artykuł.

  1. Strona w twojej skrzynce e-mail

Twój adres IP został zablokowany a chciałbyś uzyskać dostęp do strony, która uważasz za wartościową. Wtedy z pomocą przychodzi darmowy serwis Web2Mail. Wszystko, co musisz zrobić to wysłać wiadomość na www@web2mail.com z adresem URL w temacie wiadomości.

Niestety nie mogę zagwarantować 100% skuteczności, że uda się ominąć wszystkie blokady korzystając z powyższych porad. Niektóre mogą zadziałać ? niektóre nie. W tym przypadku nie ma 100% pewności i skuteczności, ale warto próbować.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)