Jak używać edytora WYSIWYG do budowy stron na Facebooku?

Jak używać edytora WYSIWYG do budowy stron na Facebooku?

Facebook (Fot. Flickr/west.m/Lic. CC by)
Facebook (Fot. Flickr/west.m/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski
03.05.2011 17:57

Chcesz mieć ciekawszy fanpage na Facebooku, ale nie wiesz, jak go ulepszyć? Z pomocą przyjdzie Ci Static HTML z edytorem WYSIWYG.

Chcesz mieć ciekawszy fanpage na Facebooku, ale nie wiesz, jak go ulepszyć? Z pomocą przyjdzie Ci Static HTML z edytorem WYSIWYG.

Od 11 marca 2011 roku nie działa na Facebooku Static FBML, aplikacja używana dotychczas do budowy fanpage'ów. Firmy muszą więc zacząć korzystać z innych sposobów.

Większość używa teraz metody iFrames design, dzięki której na stronie facebookowej - tak jak na zwykłej stronie w Sieci - działa wszystko, co jest zrobione w HTML-u, Flashu i Javascripcie. Problem w tym, że taki fanpage trzeba hostować na własnej przestrzeni, poza Facebookiem.

Dla tych, którzy o HTML-u nie mają pojęcia, świetnym rozwiązaniem jest Static HTML on Facebook. Aplikacja zawiera bardzo prosty edytor WYSIWYG (skrót od What You See Is What You Get, czyli To, co widzisz, jest tym, co otrzymasz).

Obraz
© [źródło](http://socialmedia.pl/wpcontent/uploads/2011/05/static.png)

Po zainstalowaniu go na swojej stronie kliknij przycisk Edit, który jest obok nazwy Twojej strony.

Obraz
© [źródło](http://socialmedia.pl/wpcontent/uploads/2011/05/strona.png)

Następnie wybierz WYSIWYG mode bądź HTML mode. Jeśli masz już napisany kod HTML dla swojej strony, wybierz drugą opcję. Jeśli nie znasz się na HTML-u, wybierz WYSIWYG.

Obraz
© [źródło](http://socialmedia.pl/wpcontent/uploads/2011/05/wysiwyg.png)

To bardzo prosty edytor, podobny do tego, jakiego używają blogerzy (np. na WordPressie). Żeby dodać zdjęcie, link albo sformatować tekst, trzeba kliknąć odpowiednią ikonkę.

Obraz
© [źródło](http://socialmedia.pl/wpcontent/uploads/2011/05/ikonki.png)

Jeśli używasz serwisu hostującego zdjęcia, takiego jak Photobucket, możesz z niego skopiować linki do swoich plików. Jeśli nie używasz żadnego takiego serwisu, możesz wrzucić zdjęcia przez edytor. Te zdjęcia będą hostowane w serwisie ImageShack.

Obraz
© [źródło](http://socialmedia.pl/wpcontent/uploads/2011/05/imageshack.png)

Dzięki Static HTML możesz podzielić swój fanpage na dwie strony z zupełnie innym contentem: jedną dla tych, którzy już polubili Twoją firmę na Facebooku, drugą dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Możesz też zrobić tak, żeby wszyscy widzieli to samo (zaznaczona wersja).

Obraz
© [źródło](http://socialmedia.pl/wpcontent/uploads/2011/05/2wersje.png)

Jeśli skończyłeś i podobają Ci się zmiany, których dokonałeś, kliknij Update na dole strony. Wszystkie zmiany będziesz mieć w zakładce Static HTML na Twojej stronie.

Aby zmienić nazwę zakładki ze Static HTML na wybraną przez siebie, kliknij Edit Page w prawym górnym rogu Twojej strony facebookowej. Następnie wybierz Apps w menu po lewej stronie.

Obraz
© [źródło](http://socialmedia.pl/wpcontent/uploads/2011/05/apps.png)

Na dole, pod Static HTML, wybierz Edit Settings. Pojawi się okienko, w które musisz wpisać swoją nową nazwę dla zakładki. Następnie kliknij Save i Okay.

Obraz
© [źródło](http://socialmedia.pl/wpcontent/uploads/2011/05/nazwa1.png)

Jak widać, Static HTML to naprawdę łatwy sposób na zrobienie fanpage'a w 5 minut przez kogoś, kto kompletnie nie się nie zna na tworzeniu stron WWW.

Wpis pochodzi z serwisu SocialMedia.pl.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)