Jak wyglądał blue screen of death w kolejnych Windowsach?

Powyższa fotografia przedstawia najsympatyczniejszy - o ile o BSOD można tak mówić - niebieski ekran śmierci w historii systemu Windows. Windows 8 upodobnił się pod tym względem do iOS, ale nie zawsze było tak fajnie.

Jak wyglądał blue screen of death w kolejnych Windowsach?
Marek Maruszczak

Powyższa fotografia przedstawia najsympatyczniejszy - o ile o BSOD można tak mówić - niebieski ekran śmierci w historii systemu Windows. Windows 8 upodobnił się pod tym względem do iOS, ale nie zawsze było tak fajnie.

Windows 8

Smutna buźka, na ekranie sprawia, że najbardziej znienawidzony komputerowy ekran, wygląda bardziej jak SMS lub wiadomość w komunikatorze internetowym. Dodajmy do tego jasny ekran z gradientem i małą ilość tekstu, a w efekcie otrzymamy coś, co wydaje się prawie sympatyczne. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom, to taki sam komunikat o błędzie jak w przeszłości, tylko podany w bardziej przystępny sposób.

Windows XP, Vista i 7 – BSOD, który ma być zastąpiony przez smutną buźkę na błękitnym tle

Obraz

Windows Vista - rzadko widywany i najbardziej lakoniczny BSOD w historii

Obraz

Windows 2000 – być może ktoś w Microsofcie uznał, że umieszczenie komunikatu o błędzie w rogu ekrany sprawi, że będzie on mnie widoczny

Obraz

Windows 3.x, 95, 98 i ME - BOSD, który zrobił oszałamiającą karierę internetową i trafił na niezliczoną ilość demotywatorów (między innymi za sprawą bankomatów pracujących pod systemem Windows)

Obraz

Windows 1.0 - 2.0 – nie da się niczego przeczytać, ale kto właściwie miałby na to ochotę?

Obraz

Źródło: Digital TrendsDvice

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.