Jak zainstalować aplikacje na smartwatchu? Prosty poradnik

Zarówno smartwatche działające na systemie Wear OS od Google'a, jak i Apple Watch oferują wiele przydatnych aplikacji, które uzupełnią funkcjonalność samego urządzenia lub pozwolą na lepsze sparowanie ze smartfonem. Podpowiadamy, jak instalować aplikacje na smartwatchu.

Podpowiadamy, jak instalować aplikacje na smartwatchu
Podpowiadamy, jak instalować aplikacje na smartwatchu
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska-Magdziak

31.12.2019 | aktual.: 09.03.2022 08:48

Smartwatch to coś więcej niż urządzenie, które odmierza godziny. Jego funkcjonalność rośnie, dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, a aplikacje pozwalają nam w pewien sposób personalizować urządzenie. Na szczęście ich pobranie i zainstalowanie na smartwatchu jest bardzo proste. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak instalować aplikacje na smartwatchu z Wear OS?

Wszystkie aplikacje dostępne na smartwatch z Androidem znaleźć można w Sklepie Google Play. Nie wszystkie są kompatybilne z tymi, działającymi na smartfonie. Warto też mieć na uwadze, że pobranie aplikacji na telefon nie jest jednoznaczne z pobraniem jej odpowiednia na smartwatch.

Aby dodać do zegarka aplikacje zainstalowane na telefonie, należy:

  • wybudzić zegarek;
  • nacisnąć przycisk "Zasilanie", by zobaczyć dostępne aplikacje;
  • z listy wybrać "Sklep Play" i zalogować się na swoje konto Google;
  • wybrać sekcję "Aplikacje na telefonie", a następnie pobrać i zainstalować wybraną aplikację.

Nieco inaczej wygląda instalacja nowych aplikacji na zegarku. W tym celu należy:

  • wybudzić zegarek;
  • nacisnąć przycisk "Zasilanie", by zobaczyć dostępne aplikacje;
  • z listy wybrać "Sklep Play" i zalogować się na swoje konto Google;
  • by wyszukać aplikację, należy kliknąć "Szukaj" a następnie wpisać nazwę ręcznie lub podać nazwę głosowo;
  • na koniec wybrać poszukiwaną aplikację i wybrać "Zainstaluj".

Zobacz też: Tani smartwatch z dyskontu. Warto?

Jak zainstalować aplikacje na Apple Watch?

Inaczej niż na smartwatchach z Wear OS, Apple Watch może automatycznie pobierać aplikacje towarzyszące tym zainstalowanym na iPhonie. W tym celu wystarczy stuknąć w iTunes Store i App Store, a następnie włączyć opcję "Pobieranie automatyczne".

Tę opcję możemy również wyłączyć i instalować jedynie wybrane aplikacje. Jeśli wyłączymy automatyczną instalację aplikacji na Apple Watchu, to z poziomu iPhone'a możemy wybrać aplikacje, które chcemy zainstalować na zegarku. W tym celu należy:

  • otworzyć aplikację Apple Watch na iPhonie;
  • wybrać "Mój zegarek" a następnie przewinąć do pozycji "Dostępne aplikacje";
  • z listy wybieramy aplikacje, które chcemy zainstalować.

Jak zainstalować aplikacje na smartwatch z App Store bezpośrednio na zegarku?

Cała operacja jest bardzo prosta i przebiega w dwóch krokach:

  • na Apple Watch wybieramy aplikację App Store, a następnie szukamy potrzebnej aplikacji;
  • jeśli wybrana przez nas aplikacja jest bezpłatna, klikamy w "Pobierz" - w innym wypadku musimy stuknąć w cenę aplikacji.

I koniec. Jednak należy pamiętać, że część aplikacji wymaga, aby na iPhonie zainstalowane były ich wersje towarzyszące.

Goolge i Apple przypominają, że aplikacje na smartwatch najbezpieczniej jest pobierać, kiedy jesteśmy podłączeni do Wi-Fi. Pobierając aplikacje przy wykorzstaniu transmisji danych sieci komórkowej, możemy narazić się na dodatkowe koszty.

Zobacz też:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.