Jak zedrzeć ciało z kurczaka w 2,5 sekundy? [wideo]

Jeżeli nurtowało Was podobne pytanie, to na załączonym nagraniu znajdziecie odpowiedź. Jeżeli słabo znosicie widok rozcinanych kurczaków, to lepiej, żebyście odpuścili sobie ten wpis.

Mayekawa Automatic Chicken Deboner
Mayekawa Automatic Chicken Deboner
Marek Maruszczak

Jeżeli nurtowało Was podobne pytanie, to na załączonym nagraniu znajdziecie odpowiedź. Jeżeli słabo znosicie widok rozcinanych kurczaków, to lepiej, żebyście odpuścili sobie ten wpis.

Maszyna uwieczniona na nagraniu to Mayekawa Automatic Chicken Deboner. Robot rodem z horrorów w ciągu 2,5 sekundy robi to, co najszybszemu człowiekowi zajmuje siedmiokrotnie więcej czasu.

Automatic Chicken Breast Deboning Robot #DigInfo

W ciągu godziny urządzenie może pozbawić kości aż 1500 ptaków. Jak to możliwe, że przy tej prędkości zachowuje dokładność?

Robot wykorzystuje system przetwarzania obrazów do dokładnego określenia kąta, pod jakim ptak powinien zostać nacięty. Również miejsce nacięć jest precyzyjnie dobierane na podstawie danych dostarczonych po analizie materiału utrwalonego przez wbudowaną kamerę.

Po odpowiednim nacięciu kurczaka maszyna łapie go za skrzydła i zdziera ciało ze szkieletu, następnie usuwa ewentualne resztki białego mięsa i wyrzuca kości wraz z wnętrznościami.

Mechaniczna „rozbieraczka” do kurczaków kosztuje sporo, bo aż 560 000 dolarów, ale w przypadku przemysłowego wykorzystania jest to i tak bardziej opłacalne rozwiązanie niż ręczna obróbka.

How to Debone a Chicken in 18seconds?

Na powyższym nagraniu mogliście obejrzeć, jak kurczakiem zajmuje się doskonale wyszkolony mistrz kuchni. Usunięcie kości zajęło mu „aż” 18 sekund.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.