Jak znaleźć tanią taksówkę?

Jak znaleźć tanią taksówkę?06.05.2010 11:00
Jak znaleźć tanią taksówkę?
Sabina Stodolak

Dziś trafiłam na dość ciekawy w zamyśle serwis, który ma umożliwiać wybór jak najtańszej taksówki w Twoim mieście. A przynajmniej w kilku miastach. Mowa o serwisie tanietaxi.pl Pozostaje pytanie ? na ile serwis działa?

Dziś trafiłam na dość ciekawy w zamyśle serwis, który ma umożliwiać wybór jak najtańszej taksówki w Twoim mieście. A przynajmniej w kilku miastach. Mowa o serwisie tanietaxi.pl Pozostaje pytanie ? na ile serwis działa?

Serwis tanietaxi.pl ma za zadanie ułatwić nam wybór taniej taksówki. Wchodzimy więc na stronę główną i wpisujemy miejsce skąd i dokąd taksówka ma nas zabrać. Serwis wyznacza trasę (i prezentuje nam ją na mapce)  i oblicza cenę, a po kliknięciu na buton ?oferty? dostajemy listę firmy przewozowych z ich hierarchicznym ułożeniem względem ceny.

Nie jestem miłośnikiem transportu taksówkowego, ale siłą rzeczy zdarza mi się z usług taksówek korzystać i z przykrością stwierdzam, że ? przynajmniej w Krakowie ? ceny za usługi są jednak wyższe niż podawane na stronie. Głównie ze względu na postojowe, którego w Krakowie się nie ominie (w przypadku Krakowa, brak też najpopularniejszej obecnie sieci przewozowej, która nie ma opłat za postój).  Może ktoś pokusi się o sprawdzenie serwisu we własnym mieście?

Skoro serwis nie podaje rzetelnych danych to po co z niego korzystać? Otóż jest tu jedna zaleta ? wizualizacja wybieranej przez taksówkarza trasy, co przydaje się zarówno podczas podróży w nieznane sobie rejony jak i podczas jazdy taksówką w obcym mieście. Nie raz na pewno słyszeliście historie o tym, jak zamiast wprost na miejsce, można przejechać się trasą ?widokową? za 200% więcej.

Przy okazji ? pamiętajcie, że jeśli nie zgadzacie się z ceną, którą podaje Wam taksówkarz, powinniście poprosić o paragon. Na paragonie macie zarówno ilość kilometrów, taryfę, godzinę. Można więc łatwo sprawdzić, czy zostaliście naciągnięci. Jeśli macie podejrzenia, wystarczy zgłosić się do centrali (telefonicznie), a sprawa z reguły zostanie szybko rozwiązana. Jeśli kierowca nie chce wydać paragonu, jest to równoznaczne z tym, że? kursu nie było ? w waszej więc gestii i uczciwości pozostaje wtedy kwestia tego czy zapłacicie i ile (w końcu brak paragonu świadczy o tym, że to Was próbowano oszukać).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)