Jak zredukować SPAM w skrzynce?

Jak zredukować SPAM w skrzynce?
Adam Kaczmarek

26.12.2008 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SPAM jest najbardziej irytującą rzeczą występującą w Internecie. Twoją skrzynkę zalewają tony listów polecających skuteczne środki na potencję, łysinę bądź poradniki jak schudnąć 10 KG w 5 dni. Jak się przed nimi chronić?

SPAM jest najbardziej irytującą rzeczą występującą w Internecie. Twoją skrzynkę zalewają tony listów polecających skuteczne środki na potencję, łysinę bądź poradniki jak schudnąć 10 KG w 5 dni. Jak się przed nimi chronić?

Jeśli bierzesz aktywny udział w życiu Internetowym prawdopodobnie nie raz podałeś swój adres e-mail na forach, w newsletterach, na blogach, portalach społecznościowych. Dzisiejsi spamerzy łatwo potrafią znaleźć takie adresy i dodać je do swojej spam-listy.

Oto pięć głównych przykazań ?Życia bez SPAMu?:

Pierwsze przykazanie: Nie podawaj swoich adresów e-mail - NIGDY i NIGDZIE! Jest pewne przykazanie, które mówi: "kiedy coś dostanie się do Internetu, już nigdy z niego nie zniknie". To także tyczy sie e-maila. Jeśli chcesz zostawić swój adres e-mail na jakiejś stronie postaraj się aby był zamaskowany. By "ukryć" swój prawdziwy adres skorzystaj z narzędzia na http://przeslij.pl/.

Drugie przykazanie: Jeśli denerwują cię oferty reklamowe zagranicznych firm - usuń się z ich list mailingowych. W większości przypadków możesz to zrobić poprzez kliknięcie łącza na dole każdej wiadomości. (Unsubscribe from...).

Zdarzają się przypadki, że spamerzy tylko czekają na takie kliknięcie. Dostają wówczas swoiste potwierdzenie, że ten adres jest aktywny i można dalej wysyłać do niego niechciane wiadomości. Takie właśnie maile zawsze dodawaj do Czarnej listy. Możesz to łatwo zrobić używając Panelu administracyjnego każdego większego providera e-mailowego tj. Onet.pl, WP.pl, Interia.pl, O2.pl, zaznaczając wiadomość i klikając To SPAM, Zgłoś SPAM lub Zablokuj.

Trzecie przykazanie: Powinieneś mieć dwa konta. Jedno prywatne, drugie do for, blogów, stron z rejestracją itp.

Czwarte przykazanie: Przy rejestracji nowego konta e-mail, skorzystaj z wyobraźni. Spamerzy mają pewien schemat/algorytm wysyłania spamu. Mogą losowo wysyłać wiadomości do użytkowników korzystając popularnych loginów np. adam1@jakisadres.pl, adam12@jakisadres.pl, adam33@jakisadres.pl itd. Wiem, że jest to dość irytujące, ale tak po prostu trzeba.

Piąte przykazanie: Jeśli korzystasz z programu pocztowego włącz filtrowanie wiadomości jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. To pozwoli na znacznie zmniejszenie niechcianej poczty. Polecam Mozilla Thunderbird.

Internet rozrósł się do takich rozmiarów, że całkowite zablokowanie SPAMu jest niemożliwe. Nawet duże wyroki dla spamerów tego nie zmienią. Jedyne, co Ci pozostaje to zastosowanie się do powyższych wskazówek.

Internet rozrósł się do takich rozmiarów, że całkowite zablokowanie SPAMu jest niemożliwe. Nawet duże wyroki dla spamerów tego nie zmienią. Zastosowanie się do powyższych wskazówek powinno ułatwić Ci zycie zmniejszając ryzyko dostania niechcianej poczty.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)