Jak zrobić bombę konfetti z opakowania po kliszy fotograficznej?

Jak zrobić bombę konfetti z opakowania po kliszy fotograficznej?

Jak zrobić bombę konfetti z opakowania po kliszy fotograficznej?
Marek Maruszczak
08.11.2010 19:00

Bardzo łatwo. Wystarczy wyposażyć się w puszkę ze sprężonym powietrzem, pudełeczko po kliszy fotograficznej i trochę konfetti.

Bardzo łatwo. Wystarczy wyposażyć się w puszkę ze sprężonym powietrzem, pudełeczko po kliszy fotograficznej i trochę konfetti.

Właściwie to konfetti nie jest niezbędne, wystarczą okrągłe ścinki papieru wydobyte z biurowego dziurkacza. Biurowego, ponieważ najlepsze efekty osiągniemy, odpalając tak spreparowaną bombę na biurku kolegi z pracy.

  1. Puszkę ze sprężonym powietrzem odwracamy do góry nogami, a wylot słomki umieszczamy w pudełeczku po kliszy filmowej.
  1. Delikatnie naciskamy na „spust” sprayu, wpompowując 0,5 cm przezroczystego płynu do pojemnika po kliszy filmowej. UWAGA! Płyn jest bardzo zimny, więc nie naciskajcie zbyt mocno na „spust”. Wejście cieczy w kontakt ze skórą byłoby dość bolesne.
  1. Pozostałe w pojemniku po kliszy miejsce wypełniamy ścinakami papieru lub konfetti, po czym szczelnie zamykamy pudełeczko. UWAGA! Płyn dość szybko wyparuje, więc na wrzucenie „amunicji” mamy jedynie około 5 sekund.
  1. Uzbrojoną bombę ustawimy wieczkiem do dołu na biurku naszej ofiary. Po 20-50 sekundach pojemnik wybuchnie i zostawiając za sobą papierowy ślad, pomknie w stronę sufitu.

Jak to działa?

Płyn, który wpompujemy do pojemnika po kliszy, pod wpływem ciepła zacznie zamieniać się w gaz, zwiększając przy tym swoją objętość i ostatecznie prowadząc do odkorkowania pojemnika i odpalenia bomby.

UWAGA! Pamiętajcie, że przy napełnianiu płynem pojemnika po kliszy należy zachować ostrożność. Koniecznie trzymajcie pudełko z kliszą i wylot pojemnika ze sprężonym powietrzem z dala od twarzy.

Źródło: Wired

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)