Jaki odtwarzacz Blu-ray?

Jaki odtwarzacz Blu-ray?

Fot. pitzyper! Flickr
Fot. pitzyper! Flickr
Szymon Adamus
25.10.2010 08:32, aktualizacja: 14.01.2022 14:39

Wczoraj pytałem Was, drodzy HDTVmaniacy, jakich playerów DVD używacie, a dzisiaj sam podpowiadam, jaki odtwarzacz Blu-ray warto kupić. Nawet jeśli nazwę tego formatu piszecie "Blue-ray" i nie wiecie za bardzo, z czym się to je ;) Zachęcam do lektury i dyskusji.

Wczoraj pytałem Was, drodzy HDTVmaniacy,

Propozycje ciekawych odtwarzaczy "Blue-ray" ;) zaczynam przewrotnie i zgodnie z moimi poglądami - od PlayStation 3.

Konsola w wersji Slim nie jest tania (

Jeszcze droższy sprzęt (od 1000 do 1800 zł), ale w tym przypadku płacimy za nowość w postaci obsługi Blu-ray 3D.

Odtwarzacz pojawił się

Alternatywa z drugiej strony skali.

Jaki odtwarzacz Blu-ray kupić, mając 3D w głębokim poważaniu? Na przykład LG BD570, który sprawdza się nie tylko jako odtwarzacz nośników optycznych, lecz także treści z USB. LG lubi tę funkcjonalność i mocno ją promuje. Brakuje tylko analogowego wyjścia dźwięku 7.1, ale za 600 zł to i tak bomba.

Obraz

Alternatywa dla wcześniejszego modelu LG. Droższa (około 700-1000 zł) i starsza (to model z zeszłego roku), ale ciągle bardzo, bardzo ciekawa.

Wzornictwo LG zerżnęło z Sony, ale pal to licho! Sprzęt radzi sobie z dyskami NTFS, odtwarzając bez problemu MKV w wysokiej rozdzielczości. Ma też Wi-Fi, dźwięk 7.1 (w tym wyjście analogowe, którego brakuje w BD570) i kilka widgetów internetowych. Jest tu w sumie wszystko oprócz wsparcia dla Blu-ray 3D.

Panasonic DMP-BD85

Oto odtwarzacz Blu-ray dla HDTVmaników, którym zależy na dobrej jakości filmów z DVD i Blu-ray bez dodatkowych bajerków.

Panasonic DMP-BD85 kosztuje jakieś 900 złotych i - w odróżnieniu od konkurencji - nie poradzi sobie zbyt dobrze z kopiami cyfrowymi filmów. Obsługuje USB i karty SD, ale japoński producent nigdy nie stawiał za bardzo na obsługę multimediów z pamięci zewnętrznej. Na Panasonicu można jednak polegać w zakresie jakości obrazu. I to nie tylko z Blu-ray, lecz także DVD, którego podrasowana rozdzielczość potrafi zadziwić.

Smakołyki dla oka!

Oto kilka - moim zdaniem - ciekawych typów. Jakie są Wasze ulubione odtwarzacze Blu-ray... bądź Blue-ray, jeśli tak wolicie ;)

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)