Jaki smartwatch kupić?

Jaki smartwatch kupić?

Jaki smartwatch kupić?
Materiał partnerski
03.10.2019 15:32, aktualizacja: 29.01.2020 12:41

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że smartwatch to nie jest zwyczajny zegarek. Oczywiście jednym z jego zadań jest wskazywanie czasu, ale oprócz tego, smartwatch jest bardzo sprytnym urządzeniem, wyposażonym w wiele przydatnych funkcji. Urządzenie to może w zupełności zastąpić Ci klasyczny zegarek. Do tego, smartwatch może współpracować z twoim smartfonem, a także przejąć niektóre funkcje, które do tej pory znajdowały się na Twoim telefonie.

Smartwatch – jaki kupić?

Zastanawiasz się który model będzie odpowiedni dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czego wymagasz od swojego urządzenia. Jeśli chcesz, aby smartwatch ułatwiał Ci szybką komunikację z bliskimi i korzystanie z portali społecznościowych, powinieneś zainwestować w zaawansowane urządzenie. Jeśli natomiast zależy Ci jedynie na podstawowych funkcjach smartwatcha, możesz zainteresować się prostszym i tańszym modelem. Wśród produktów znajdziemy smartwatche typowo męskie, wykonane z wysokiej jakości materiału, wyróżniające się klasycznym designem. Idealne modele znajdą też dla siebie panie. Smartwatche damskie są bardzo stylowe, dostępne są w różnych, także żywych kolorach. Znajdziemy wreszcie modele przeznaczone dla najmłodszych. Smartwatch dla dzieci powinien wyglądać atrakcyjnie, m.in. mieć kolorowy pasek. Dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie dla dziecka modelu wyposażonego w funkcje takie jak: GPS, SOS, umożliwiającą powiadomienie o niebezpieczeństwie. Smartwatche dla dzieci mogą ułatwiać rodzicom kontrolowanie dziecka (funkcje śledzenia trasy i podsłuchu) i usprawniać kontakt z nim (funkcja czatu). Poza tym, warto zainwestować w smartwatch posiadający wysoką wododporność. Ogromny wybór smartwatchy różnych producentów mamy m.in. w sklepie Media Expert. Wśród modeli znajdziemy zarówno te klasycznie wyglądające, jak i sportowe.

Jakie funkcje może posiadać smartwatch?

Smartwatch to urządzenie, które inteligentnie współpracuje ze smartfonem. Dzięki niemu możesz korzystać z funkcji telefonu w szybki i dyskretny sposób. Jest to możliwe, ponieważ inteligentne zegarki mogą być wyposażone w system Android lub iOS. Co więcej, nowoczesne modele posiadają dotykowe ekrany, które zapewniają wiele możliwości. Najatrakcyjniejsze smartwatche obecne na dzisiejszym rynku posiadają wiele użytecznych funkcji. W swoim smartwatchu możesz mieć funkcje: WiFi, Bluetooth i NFC.

Jedną z ważnych funkcji smartwatcha jest możliwość podglądu powiadomień o wiadomościach (SMS, e-mail oraz wysyłanych za pośrednictwem aplikacji), połączeniach i aktywnościach na portalach społecznościowych. Wiadomości lub inne powiadomienia możemy odczytać i w szybki i prosty sposób odpowiedzieć na nie. Za pomocą nowoczesnego smartwatcha wykonasz dobrej jakości zdjęcie. Niektóre modele umożliwiają słuchanie muzyki oraz granie w gry. Kolejną, niezwykle ważną funkcja smartwatcha, zastępującą smartfona, jest GPS. Większość modeli ma też wbudowany głośnik i mikrofon. Oczywiście smartwatch posiada też rzadziej używane, ale również przydatne funkcje, takie jak kalkulator lub stoper. Za pomocą smartwatcha możemy także zapłacić za zakupy lub kawę. Smartwatch może okazać się bardzo użyteczny dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, dzięki funkcjom takim, jak pomiar spalonych kalorii i pomiar dystansu. Inne funkcje zdrowotne smartwatcha to m.in. pomiar tętna i jakości snu.

Dlaczego warto zainwestować w smartwatcha?

Smartwatch ułatwia szybkie korzystanie z funkcji Twojego smartfona, a sparowanie tych urządzeń daje ogromne możliwości. Z urządzenia można korzystać w bardzo dyskretny sposób. Przenoszenie smartwatcha jest jeszcze łatwiejsze, niż w przypadku smartfona. Smartwatch możesz mieć ze sobą podczas joggingu lub podczas wykonywania innych aktywności fizycznych. Urządzenie zmierzy w tym czasie m.in. spalone kalorie, tempo czy pokonany dystans.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)