Jakie będzie PSP2?

Jakie będzie PSP2?17.01.2011 13:03
Takie raczej nie będzie. Ale jakie?
Takie raczej nie będzie. Ale jakie?
Szymon Adamus

Plotki dotyczące drugiej konsoli kieszonkowej PSP zyskują na sile. Jeśli wierzyć tym najnowszym, PSP2 zobaczymy już 27 stycznia. Jaka będzie nowa konsola Sony?

Plotki dotyczące drugiej konsoli kieszonkowej PSP zyskują na sile. Jeśli wierzyć tym najnowszym, PSP2 zobaczymy już 27 stycznia. Jaka będzie nowa konsola Sony?

Dotykowy ekran

Wyświetlacz dotykowy to - moim zdaniem - rzecz prawie pewna. Nintendo DS pokazało, że rewelacyjni sprawdza się on w grach, a iPhone i iPod Touch utwierdziły nas w tym przekonaniu. Obecność ekranu dotykowego stawia pod znakiem zapytania obecność dwóch gałek analogowych. Nie są one potrzebne, jeśli ma się rysik lub po prostu własny palec skaczący po ekranie.

Moim zdaniem Sony spróbuje to połączyć i zaoferuje zarówno ekran dotykowy, jak i dwa analogi. Japoński producent lubi łączyć w swoich urządzeniach wiele funkcji. PS3 podobno ma robić wszystko. PSP miało przeglądarkę, filmy, muzę... Moim zdaniem PSP2 będzie jeszcze większym kombajnem multimedialnym. Dwie formy komunikacji, dotykowa i standardowa, to ułatwią.

Ekran 3D

Niedawno pisałem na HDTVmanii o nowych kamerach 3D, które pokazano na targach CES 2011 w Las Vegas. Wyrastają one jak grzyby po deszczu. Dla mnie najciekawsza informacja ukryta w dziesiątkach press packów i specyfikacji technicznych była taka, że każda z nowych kamer zostanie wyposażona w ekran 3D niewymagający używania okularów. Rok temu było to novum, które miało zrewolucjonizować rynek gier w konsoli Nintendo 3DS. Dzisiaj, jak widać, małe ekrany 3D bez okularów powoli stają się standardem.

Jedną z kamer pokazanych na CES był widoczny na powyższym zdjęciu model Sony HDR-TD10E. Producent zaoferuje w nim 3,5-calowy ekran 3D niewymagający używania okularów. Myślę, że czegoś podobnego możemy spodziewać się w PSP2. Sony nie odda tak łatwo rynku gier 3D w ręce Nintendo.

Cyfrowa dystrybucja

Cyfrowa dystrybucja w PSP Go nie sprawdziła się, głównie dlatego, że GRRRacze mieli wybór w postaci wcześniejszych wersji konsolki wyposażonych w napęd UMD. Moim zdaniem w przypadku PSP2 Sony będzie chciało skopiować koncepcję Apple iTunes. Cyfrowa dystrybucja to dla producenta same plusy. Usuwa całkowicie problem używanych gier odsprzedawanych bez dodatkowego zysku dla producenta, przyspiesza i ułatwia dystrybucję, no i jest obecnie bardzo modna.

Z dużą mocą przyjdzie też wysoka cena. Nintendo 3DS ma kosztować w Japonii równowartość prawie 1000 zł. Nie zdziwiłbym się, gdyby PSP2 na starcie było droższe o 500, a nawet 1000 zł. iPhone 4 kosztuje znacznie więcej, a sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. "Wysoka cena" to pojęcie względne.

Co WY sądzicie o PSP2?

Moje zdanie i przypuszczenia już znacie. Teraz ja chętnie poznam Wasze. Jakie będzie PSP2?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)