Japończycy znowu TO zrobią...

TO, czyli oczywiście nowy najszybszy superkomputer świata - tak przynajmniej wynika z planów. Czym wyróżniać ma się nowy sprzęt? Eksaflopami!

Obecny król świata superkomputerów
Obecny król świata superkomputerów
Piotr Dopart

13.08.2011 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TO, czyli oczywiście nowy najszybszy superkomputer świata - tak przynajmniej wynika z planów. Czym wyróżniać ma się nowy sprzęt? Eksaflopami!

Fujitsu K i Tianhe-1A będą musiały ustąpić miejsca w rankingu nowemu królowi. Jak informuje japońska gazeta The Nikkei, do 2020 roku Japonia zamierza zaprezentować światu superkomputer, który rozstanie się z petaflopami (10 do potęgi 15.) na rzecz eksaflopów - (10^18). Oznacza to, że nowy sprzęt będzie stukrotnie przewyższał osiągami najpotężniejszy obecnie produkt Fujitsu.

Japońskie Ministerstwo Nauki zamierza wydać na nowy projekt nawet odpowiednik 1,3 mld. dolarów amerykańskich, zaś w przedsięwzięcie zaangażowane zostaną rządowa agencja RIKEN, firma NEC oraz aktualny lider - Fujitsu. Do czego przydać ma się taki ogrom mocy obliczeniowej? Póki co nie wiadomo - poza, rzecz jasna, względami propagandowymi.

Źródło: TechCrunch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.