Japończyk pobił rekord świata w rzucie papierowym samolocikiem

Japoński inżynier Takuo Toda, ustanowił nowy oficjalny rekord świata w długości lotu samolotu wykonanego w całości z papieru. W czym tkwi tajemnica udanego podejścia do bicia rekordu? W odpowiedniej technice rzutu.

Japończyk pobił rekord świata w rzucie papierowym samolocikiem
Marek Maruszczak

Japoński inżynier Takuo Toda, ustanowił nowy oficjalny rekord świata w długości lotu samolotu wykonanego w całości z papieru. W czym tkwi tajemnica udanego podejścia do bicia rekordu? W odpowiedniej technice rzutu.

Dziesięciocentymetrowy papierowy samolocik unosił się w powietrzu przez 26,1 s. Nieco wcześniej Takuo Toda pobił inny rekord, który do tej pory jest zapisany w księdze Guinessa. Poprzedni samolocik leciał przez 27,9 s. Jednak do jego konstrukcji użyto taśmy samoprzylepnej.

Jak powiedział Takuo, który jest także prezesem Japońskiego stowarzyszenia miłośników samolotów origami, sekret udanego lotu tkwi w unikaniu płaskich trajektorii i wyrzuceniu samolotu na jak największą wysokość. Zresztą zobaczcie sami jak wyglądało bicie rekordu z użyciem posklejanego modelu.

Poza kolejną granicą do pobicia (30sekund) Japończyk ma do zrealizowania inny, równie ciekawy projekt. Inżynier wraz z przyjacielem – profesorem na Uniwersytecie Tokijskim (Shinji Suzuki) planują wysłać z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na ziemię 100 specjalnie spreparowanych samolocików.

Każdy z modeli wykonanych z żaroodpornego papieru zabezpieczonego krzemem, jest w stanie przetrwać temperaturę 250 stopni Celsjusza i wiatr o prędkości siedmiu machów. Największym problemem będzie odnalezienie samolotów po tygodniowym locie na ziemię (zakładając, że go przetrwają). Projekt jest sponsorowany przez Japońską Agencję Kosmiczną (JAXA).

Było już szukanie kaczek dla NASA, może przyjdzie pora na samolociki.

Źródło: Guardian

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.