Japonia to nie tylko seks-gadżety. Kupujemy gwiazdkowe prezenty w Tokio

Z każdym rokiem Japonia jest coraz bliżej Polski. Za sprawą ciężkiej pracy vlogerów, podróżników oraz blogerów. A także dzięki bezpośrednim lotom do Tokio. Jeśli zatem zamierzacie wybrać do stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni na przedgwiazdkowe zakupy, pomyślcie o takich oto niezwykłych urządzeniach…

cowardlion / Shutterstock.com
cowardlion / Shutterstock.com
Tomek Kreczmar

08.12.2015 | aktual.: 08.12.2015 13:20

Byłem w Tokio kilka razy i zawsze było w tych wizytach coś magicznego. Podczas gdy polskie stare media wciąż pokazują ten kraj jako jakąś inną, niebezpieczną planetę, pełną dziwaków i zboczeńców (widzieliście "Szalone Tokio" w TVN Style?), ja proponuję zwiedzić trzy miejsca i zastanowić się... czy można tam kupić ciekawe prezenty.

Przystanek pierwszy: Akihabara

Słynne Elektryczne Miasto to mekka geeków, otaku i miłośników technologii. Strzelające w niebo wieżowce rzucają cień na szersze i węższe uliczki. Betonowo-szklaną dżunglę zalewa ludzka fala.

Obraz
© arch.prywatne

Ogromne plakaty i neony reklamują sklepy z nową i używaną elektroniką, książkami, komiksami oraz figurkami postaci znanych z mang, anime czy filmów. Nie brakuje tu też pamiątek, barów z najróżniejszym jedzeniem oraz sex-shopów. A wszystko to upchnięte, ściśnięte i zarazem rozciągnięte (ale tylko w górę i w dół). Wszędzie tłum i gwar.

Obraz
© arch.prywatne

Choćbyś spędził tu miesiąc, nie zobaczysz każdej Maido Cafe. Nie odwiedzisz każdego przybytku otaku. I nie zaliczysz każdego sklepu z gadżetami. Nie brak tu również przeróżnych Game Centers, w których można spotkać nie tylko amatorów gier wideo, ale również miłośników pachinko.

W Elektrycznym Mieście znajdują się też słynne, ogromne sklepy, wędrówka po których jest prawdziwą przygodą, jak choćby Yodabashi Akiba, Yamada-Denki LABI czy Akihabara Radio Center.

Obraz
© arch.prywatne

Akihabara: polecane zakupy

  1. Świecąca parasolka

W świecie, w którym każdy przedmiot musi mieć więcej niż jedną funkcję, coraz trudniej znaleźć taką rzecz, której jakąś funkcję trzeba dodać. Owszem, mieliśmy brytyjski wynalazek, czyli sword-cane, ale parasolka zwykła być po prostu parasolką. Niemniej to właśnie w Japonii w deszczowym sezonie na ulicach zaczęło roić się od gadżetu chroniącego przed deszczem i ciemnościami.

Obraz
© mat.prasowe
  1. Dococchi Child Monitor

Proste urządzenie typu wearable – odporne na wodę, kurz i wszelkie zniszczenie, do jakiego zdolne są dzieci. Połączony poprzez sieć z maksymalnie sześcioma urządzeniami (komputery czy smartfony) gadżet przekazuje informacje dotyczące miejsca, stanu zdrowia (np. puls) oraz uogólnionej właśnie czynionej przez posiadacza aktywności. Wearable przydatny nie tylko w zatłoczonej Japonii.

Obraz
© mat.prasowe
  1. Super Gorone Desk

Leżeć i wygodnie pisać na lapku – czyż nie jest to marzenie wielu z nas? Z pomocą przyjdzie nam niezwykle prosty w użyciu, przenośny i nadto składany… stolik? Rama? Podpórka? Po prostu gadżet będący owocem japońskiej myśli technologicznej. W przerwach od stukania można go użyć jako stołu do jedzenia.

【スーパー仰向けゴロ寝デスク】 Lying on back SUPER GORONE desk −サンコーレアモノショップ公式チャンネル−

Przystanek drugi: Harajuku

Harajuku to oaza dla młodzieży, która od poniedziałku do piątku jest uwięziona w jednakowych mundurkach. W weekendy może sobie pozwolić na wyrwanie z gorsetu szkolnej mody i zaszaleć.

Obraz
© arch.prywatne

Tu właśnie trafiają nastolatki zmęczone szkolną codziennością. Tu mogą się wyszaleć i poprzebierać w swoje ulubione ciuchy. Dlatego też w weekendy wąskie przejścia pomiędzy sklepami są wypełnione korowodem barwnych, wystylizowanych postaci. Pośród ludzkiej fali dostrzec można cosplayerów czy modnisiów zafascynowanych rockiem.

Obraz
© arch.prywatne

Styl Harajuku narodził się jeszcze w latach 70., kiedy okolice stacji w pobliżu chramu Meiji upodobali sobie artyści. Najpierw spotykali się, potem imprezowali, aż wreszcie zaczęli otwierać sklepy z designerskimi ciuchami i dodatkami do nich.

Dziś pośród najdroższych sklepów z topowymi ciuchami znaleźć można także maleńkie przybytki oferujące wszystko za np. 100 czy 500 jenów, w których kupić da się niezwykłe rzeczy – od kolorowych zegarków w starym stylu po pompki tworzące wodną mgiełkę.

Obraz
© arch.prywatne

Harajuku to nie tylko dzielnica – pojęcie „Harajuku Girls” przylgnęło do swobodnych, wyzwolonych Tokijek, które wybierają stroje w najlepszych sklepach lub samodzielnie się stylizują, często wzorując na bohaterkach mang i chętnie łącząc przeróżne jaskrawe barwy.

Harajuku: polecane zakupy

  1. Świecące buty

Różnobarwne i świecące – a nadto wygodne! Na dyskotekę czy wieczorne bieganie. Na podryw czy po prostu dla zabawy. Stylowe, rzecz jasna…

Obraz
© mat. prasowe
  1. Świecąca czapeczka

Jeżeli buty to dla ciebie zbyt wiele, zawsze możesz zdecydować się na świecącą czapeczkę – na przykład na pomarańczowo. Łatwiej ją zdjąć i schować, by nie przyciągała samiczek czy samczyków…

Obraz
© mat. prasowe
  1. Ocieplany mousepad

Na zimne dni dla pracowitych dłoni przyda się dwa w jednym, czyli podkładka pod myszkę i ocieplacz w jednym. A wszystko w designerskim stylu. Do użytku domowego i biurowego…

Obraz
© mat.prasowe

Przystanek trzeci: Shinjuku

Potężny, betonowo-szklany okręg Shinjuku-ku powstał po połączeniu trzech mniejszych okręgów-dzielnic. Dziś zajmuje obszar niemalże 20 kilometrów kwadratowych wokół zlepku dworców licznych kolei – JR, Keiō, Odakyū i Seibu.

Obraz
© arch. prywatne

Shinjuku to ponoć najbardziej obciążony kompleks dworcowy na świecie, obsługujący do 3,5 mln pasażerów dziennie. Trudno to zauważyć, jako że dworzec nie tylko rozciąga się w pionie i w poziomie, ale również został zdominowany przez domy towarowe.

Na północny-wschód od stacji rozciąga się Kabukicho – największa dzielnica czerwonych latarni w Japonii. Roi się tu od restauracji, barów, nocnych klubów, kin porno. Tak, są też hotele miłości i seks shopy.

Obraz
© arch. prywatne

W Kabukicho (nazwa wywodzi się od teatru kabuki) amator każdego rodzaju uniesień znajdzie coś dla siebie, jeśli tylko ma odpowiednio wytrzymałą kartę kredytową…

Obraz
© arch. prywatne

Shinjuku: polecane zakupy

  1. RealTouch Interactive (RTi)

Urządzenie przeznaczone dla konkretnego… członka… niekoniecznie rodziny. Wymyślone po to, by oglądający filmy dla dorosłych mógł bardziej… wczuć się w akcję. Niestety, towar jest trudno dostępny, jako że twórcy… rozważają inne rozwiązania.

Niemniej to bardzo przydatne urządzenie uzupełniające wrażenia wzrokowe powróci zapewne na rynek wraz z wirtualną rzeczywistością dla dorosłych.

Obraz
© mat.prasowe
  1. Tenga SVR Smart Vibe Ring

Wibrator do zabawy indywidualnej, w parach lub grupowej. Pierścień zakładamy na palce, a wypustka służy do tego, by nieść zadowolenie partnerowi. Urządzenie oferuje dwa rytmy wibracji w pięciu poziomach nasilenia każdy.

Gadżet można również założyć na fallusa, co zapewni niezwykłe doznania panom i paniom jednocześnie.

Obraz
© mat.prasowe
  1. H-Bouya USB Toy

Na zakończenie coś bardziej prezentowego – urządzenie mające kształt chłopca, które podłączamy do komputera poprzez USB. Za każdym razem, gdy wciśniemy literkę „h” na klawiaturze, laleczka zarumieni się, zamruga oczami, a w niektórych modelach również zachichocze.

Odkrywcze, prawda? Tylko co ma wspólnego z seksem? Otóż po japońsku „h” to „etchi”, czyli seks, erotykę, czy wręcz perwersję. Osoby znające japoński mogą chłopca zmusić do reakcji również na inne słowa, które kojarzą się z chusteczką, takie jak „suki” (miłość) czy „deeto” (randka).

H坊や

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.