Japoński latający samochód już działa. Bez problemu unosi się nad ziemią [WIDEO]

Przez dekady inżynierowie i wizjonerzy śnili o latających samochodach. Według twórczości z kategorii sci-fi, w 2020 roku miały być już standardem. Japończycy udowadniają, że nadal możemy być pełni nadziei.

Japoński latający samochód
Japoński latający samochód
Źródło zdjęć: © YouTube/eVTOL
Arkadiusz Stando

29.08.2020 | aktual.: 31.08.2020 11:30

SkyDrive Inc to japońskie przedsiębiorstwo należące do wąskiej grupy innowatorów, zajmujących się rozwojem tzw. "latającego samochodu". W piątek firma przeprowadziła udany test i lot demonstracyjny swojego pojazdu o nazwie "Cartivator" . I to wraz z człowiekiem siedzącym za jego sterami.

SkyDrive Piloted Flight Demo

Jak widać na nagraniu, pojazd bez problemu unosi się nad ziemią i wykonuje delikatne manewry. Lot może nie jest oszałamiający, ale to dopiero test i przedsmak jego prawdziwych możliwości. Samochód uniósł się na wysokość 2 metrów i utrzymał lot przez cztery minuty.

CEO firmy, Tomohiro Fukuzawa, ma nadzieję wprowadzić gotowy produkt na rynek jeszcze w 2023 roku. Sam przyznał jednak, że wszystko zależy od tego, jak bardzo bezpieczny będzie pojazd. Dla Japończyków ta cecha jest aktualnie kluczową i nie rozpoczną produkcji latającego samochodu, jeżeli nie będą mieli stuprocentowej pewności, że pojazd nie da plamy.

Obraz

Cartivator jak na razie nie przypomina pojazdu, którego koncepcję firma SkyDrive przedstawia na swojej stronie internetowej. Nadanie mu odpowiedniego kształtu to tylko jedno z wielu wyzwań, które stoją przed inżynierami firmy. Teraz muszą zmagać się ze stworzeniem odpowiedniego napędu oraz akumulatora, który pozwoli na wystarczająco długi lot. Muszą zadbać o lepszą kontrolę ruchu pojazdu oraz inne kwestie związane z komercjalizacją inwestycji.

Aktualnie maszyna jest w stanie latać przez 5 do 10 minut. Fukuzawa pragnie zwiększyć ten limit do 30 minut. Wtedy w latającym samolocie będzie widać faktyczny potencjał. Cartivator jest jednym z ponad 100 projektów latających samolotów, ale nielicznym inżynierom udało się faktycznie wznieść w powietrze pojazd wraz z człowiekiem za jego sterami.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.