Jarosław Kuźniar kontra Wykop. Hejterzy, przegraliście!

Jarosław Kuźniar kontra Wykop. Hejterzy, przegraliście!

Jarosław Kuźniar kontra Wykop. Hejterzy, przegraliście!
Adam Bednarek
22.01.2015 08:09, aktualizacja: 10.03.2022 10:36

"AMA - Jarosław Kuźniar". Prezenter TVN 24 zaskoczył wszystkich, bo pojawił się na Wykopie i zgodził się odpowiadać na pytania od społeczności, która za nim nie przepada. Co wyszło z tej odważnej decyzji? Kompromitacja wykopowiczów.

Jarosław Kuźniar na Wykopie brzmi mniej więcej tak samo jak kibic Wisły na sektorze Cracovii - czyli jak coś nieprawdopodobnego i zwiastującego zadymę.

Prezenter TVN 24 zaliczany jest do największych wrogów wykopowiczów. Widzowie stacji mogli przekonać się o tym oglądając ostatni wieczór wyborczy. Wykopowicze wykorzystali okazję, gdy w trakcie programu na żywo pokazywane były wpisy z Twittera i pod specjalnym tagiem wrzucali obraźliwe obrazki i teksty pod adresem dziennikarza.

Obraz

Po takich wybrykach nikt nie zdziwiłby się, gdyby Jarosław Kuźniar na propozycję przeprowadzenia AMA na Wykopie zareagował krótko: “nie, dziękuję, z nimi nie rozmawiam”. Trudno oczekiwać dyskusji z kimś, kto stale obraża i atakuje.

Jarosław Kuźniar - AMA

Tymczasem Kuźniar stanął twarzą w twarz z hejterami i pojedynek… wygrał. Choć nie da się ukryć: przeciwnik był w wyjątkowo marnej formie.

Obraz

Można się zgodzić z tym, że odpowiedzi Kuźniara nie zawsze były długie i bogate w szczegóły. Ale było tak tylko dlatego, że dziennikarz nie dostał żadnych ciekawych i konkretnych pytań. Albo pytano go o rzeczy nieistotne, albo nieudolnie próbowano go sprowokować.

Nie można poważnie traktować pytań w stylu: “dlaczego jest pan nieobiektywny”, “dlaczego pracuje pan w prorządowej stacji”, “jak czuje się pan z tym, że pana matka się pana wstydzi”. Konkrety? Merytoryczna dyskusja? Jarosław Kuźniar nie miał kiedy się wykazać. AMA na Wykopie nie dało mu takiej szansy.

Obraz

I to wcale nie jest dobra wiadomość dla “obiektywnych” widzów tego pojedynku. Bo przecież takie spotkania są bardzo ciekawe. Pokazują potęgę nowych mediów. Gwiazda telewizji staje twarzą w twarz z “internautami”. Mogą dyskutować, ale… no cóż, w tym przypadku dialogu nie było. Były durne, szkolne zaczepki.

Jeśli wykopowicze chcieli pokazać, że telewizja kłamie, zajmuje się głupotami, a w Sieci znajdziemy mnóstwo ciekawych, dogłębnych komentarzy i przenikliwych analiz, to tę szansę zmarnowali.

Skoro na Wykopie większość piszących uważa, że Kuźniar jest fatalnym dziennikarzem i prezenterem, to wypunktowanie prowadzącego AMA powinno być bułką z masłem. Dwa, trzy komentarze i bezradny Kuźniar zapędzony w róg. Po wszystkim można wrzucić ten GIF i wracamy do śmiesznych obrazków:

Obraz

Nic takiego nie miało miejsca. Co najwyżej była automasakracja. Wykopowiczów.

Oczywiście nie możemy pisać, że “cały Internet to głupie teksty i niemerytoryczne komentarze”. Tyle że mamy kolejny dowód na to, że w Sieci łatwiej o mem i powtarzanie ogólnikowych hasełek niż ciekawą wymianę zdań. I, co gorsza, będąc anonimowym można sobie pozwolić na wszystko. Za plecami jest się mocnym. Kiedy jednak można spodziewać się odpowiedzi, to odwagi brakuje.

Obraz

Ale AMA Jarosława Kuźniara na Wykopie ma też swoje dobre strony. Dziennikarz pokazał innym znanym, ale hejtowanym osobom: chodźcie śmiało, tutaj nic strasznego wam nie grozi, możecie próbować rozmawiać, poradzicie sobie. Co najwyżej ktoś rzuci kilka typowych hasełek i po krzyku. Ja wyszedłem z tego cało.

Czy warto było? Mam nadzieję, że Jarosław Kuźniar stwierdzi, że mimo wszystko tak. Ja się rozczarowałem postawą wykopowiczów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)