Javier Bardem w nowym filmie Alejandro Gonzaleza

Javier Bardem w nowym filmie Alejandro Gonzaleza25.10.2008 11:00
Javier Bardem w nowym filmie Alejandro Gonzaleza
Michał Matuszewski

Javie Bardem zagra w filmie Biutiful - nowym projekcie Alejandro Gonzaleza, twórcy kultowego już Amores perros oraz Babel i 21 gramów. Autorem scenariusza jest Guillermo Arriaga, który pracował też przy wszystkich wymienionych filmach. Zdjęcia do hiszpańskojęzycznego thrillera ruszą w przyszłym tygodniu w Barcelonie.

Javie Bardem zagra w filmie Biutiful - nowym projekcie Alejandro Gonzaleza, twórcy kultowego już* Amores perros* oraz Babel i 21 gramów. Autorem scenariusza jest Guillermo Arriaga, który pracował też przy wszystkich wymienionych filmach. Zdjęcia do hiszpańskojęzycznego thrillera ruszą w przyszłym tygodniu w Barcelonie.

Film będzie opowiadał historię mężczyzny zamieszanego w drobne przestępstwa, który zmuszony jest skonfrontować się ze swoim przyjacielem z dzieciństwa - obecnie policjantem. Thriller będzie współprodukowany przez firmę Cha Cha Cha, której założycielami byli Inarritu, Alfonso Charona (I twoją matkę też, Harry Potter i więzień Azkabanu) i Guillermo del Toro (Labirynt fauna)

Oscar Winner Javier Bardem Discusses No Country For Old Men

Inarritu to jeden z najlepszych i najbardziej znanych meksykańskich reżyserów, który filmami 21 gramów i Babel zapewnił sobie mocną pozycję w Hollywood. To samo da się powiedzieć o hiszpańskim aktorze. Bardem z małych ról u Almodovara awansował na jednego z najbardziej znanych aktorów na świecie. Poza znakomitymi rolami u braci Coen (To nie jest kraj dla starych ludzi) i Formana (Duchy Goi), sprawdza się też doskonale w bardziej kameralnych produkcjach, jak znakomity debiut reżyserski Johna Malkovicha z 2002 - Tancerz. W marcu będzie można zobaczyć Bardema oraz Scarlett Johansson i Penelope Cruz w najnowszym filmie Woody'ego Allena* Vicky Cristina Barcelona*.

Foto: United International Pictures

Źródło: Movieweb

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)