Jedna z najokrutniejszych bomb w historii

Wynalezioną podczas II Wojny Światowej przez Brytyjczyków bombę śmiało można uznać za wyjątkowo paskudny pomysł. Podczas wybuchu „bombka” uwalniała zabójczą chmurę zatrutych igieł.

Jedna z najokrutniejszych bomb w historii
Marek Maruszczak

27.06.2009 | aktual.: 14.03.2022 12:24

Wynalezioną podczas II Wojny Światowej przez Brytyjczyków bombę śmiało można uznać za wyjątkowo paskudny pomysł. Podczas wybuchu „bombka” uwalniała zabójczą chmurę zatrutych igieł.

Obraz

Kłujący ładunek miał być uwalniany z kanistra wysoko nad polem bitwy. Zabójczo skuteczny w kontaktach z ludźmi nie stanowiłby żadnego zagrożenia dla pobliskich budynków.

Igły do morderczej broni zamawiano z fabryki maszyn do szycia. Sami wynalazcy byli jednak dość zakłopotani swoim pomysłem, o czym świadczy fragment listu do producenta igieł.

„Może być dość ciężko wytłumaczyć, po co potrzebne są nam igły do maszyn do szycia

Ostatecznie jednak broni nigdy nie użyto. Gdyby tak się stało żadne ubrania nie pomogłyby ofiarom, które zmarłyby w ciągu 30 sekund lub 30 minut ("drobne" różnice w pomiarach) od ugodzenia igłą.

Co ciekawe Brytyjczycy planują wrócić do makabrycznego pomysłu, na szczęście tym razem trucizna nie będzie zabójcza. Wcześniej używano gazu musztardowego.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.