Jest ugoda między Sony a GeoHotem

Jest ugoda między Sony a GeoHotem
Szymon Adamus

12.04.2011 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony dobrało się do tyłka GeoHota, ale nikomu nie zależy na długim procesie, nawet sędziom ;). Zwaśnione strony się dogadały i wszystko jest już cacy... Tak jakby.

Sony dobrało się do tyłka GeoHota, ale nikomu nie zależy na długim procesie, nawet sędziom ;). Zwaśnione strony się dogadały i wszystko jest już cacy... Tak jakby.

Sony Computer Entertainment America (SCEA) i George Hotz uzgodnili warunki ugody 31 marca. Na jej podstawie GeoHot musi zaprzestać udostępniania wszelkich rozwiązań mogących szkodzić firmie Sony. Chodzi oczywiście o przeróbki konsol Soniaka, omijanie zabezpieczeń antypirackich itp. Znany "bojownik o wolność graczy" musi też trzymać buzię na kłódkę w kwestii poufnych informacji dotyczących japońskiej firmy. Za każde złamanie tych ustaleń będzie musiał zapłacić od 10 do maksymalnie 250 tysięcy dolców. Proponuję zrobić ogólnoświatową zrzutę i zebrać 250 tysięcy - niech GeoHot ma wolną rękę i opublikuje tajemnice 25 razy ;)

[cytat]Sony cieszy się, że może zostawić tę sprawę za sobą - powiedział Riley Russel z SCEA. Celem tego pozwu była ochrona naszych własności intelektualnych i naszych klientów. Uważamy, że osiągnięta ugoda spełnia te oczekiwania.[/cytat]

No tak, wiadomo. To wszystko dla dobra klientów ;) Hotz wyjaśnił, że jego celem nigdy nie było robienie problemów użytkownikom lub ułatwianie piractwa.

Oczywiście ustalenia prawne nie powstrzymają GeoHota w walce z Sony. Na swoim blogu koleżka nawołuje do bojkotu produktów Sony. Zapowiada, że już nigdy nie kupi żadnego produktu Sony i poleca, by zrobić dokładnie to samo. A jeśli już ktoś coś kupił, to niech zwróci.

No już dobrze, panie Hotz, dobrze. Popieram wolność w Sieci, ale bez przesady. Złamałeś prawa autorskie twórców, a ja mam przez to oddać mój telewizor Sony? Nie ma mowy! Za ładnie świeci ;)

Źródło: SonyBlog HeoHota

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)