Jest ugoda w sprawie Strażników!

Jest ugoda w sprawie Strażników!
Ireneusz Podsobiński

16.01.2009 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec obgryzania paznokci - jest ugoda! Warner Bros. i 20th Century Fox doszli do porozumienia i to na dość zaskakujących warunkach. Przede wszystkim premiera Strażników nastąpi według planu, czyli 6 marca. Co ciekawe, logo Foxa nie pojawi się w filmie, a można było sądzić, że o to w głównej mierze chodziło bossom studia. Cóż, kolejny raz okazuje się, że kartą przetargową były wyłącznie pieniądze.

Koniec obgryzania paznokci - jest ugoda! Warner Bros. i 20th Century Fox doszli do porozumienia i to na dość zaskakujących warunkach. Przede wszystkim premiera *Strażników *nastąpi według planu, czyli 6 marca. Co ciekawe, logo Foxa nie pojawi się w filmie, a można było sądzić, że o to w głównej mierze chodziło bossom studia. Cóż, kolejny raz okazuje się, że kartą przetargową były wyłącznie pieniądze.

Fox otrzyma zapłatę w wysokości od 5 do 10 milionów dolarów, w tym spłatę kosztów sądowych. Ważniejszy jest fakt, że studio będzie miało udział w zyskach z światowych przychodów - w zależności od ich wysokości, otrzymają od 5% do 8,5%. Zabawna jest jednak następująca umowa - Fox ma brać udział w potencjalnych kontynuacjach lub spin-offach. Mam nadzieję, że to jednak wyłącznie słowa, gdyż sequel w przypadku Strażników jest całkowicie absurdalnym pomysłem.

Ponadto doszło do jeszcze kilku uzgodnień mniejszego kalibru. Oba studia mają uznać racje drugiej strony na zasadzie, że Fox działał w dobrej wierze i odwrotnie. Takie tam prawne brednie, ale najwyraźniej ważne, by żadne studio nie wpadło na pomysł powtórzenia tej szopki w przyszłości. Do tego dochodzi jeszcze pozwolenie na udział Steve'a Carella w komedii Foxa *Date Night *obok Tiny Fey, a tym samym Get Smart 2 zostaje przesunięty na wiosnę 2010.

Mówi się, że być może Warner Bros. będzie dochodził swoich praw od producenta Larry'ego Gordona, który ma udział w zyskach mniej więcej tak duży, jaki studio będzie musiało wypłacić Foxowi. Ale kogo to obchodzi? *Strażnicy *wchodzą do kina 6 marca. I tylko to się liczy!

Foto: UIP

Źródło: Variety

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)