Jest woda na księżycu! - NASA potwierdza

Jest woda na księżycu! - NASA potwierdza
Marek Maruszczak

13.11.2009 21:00, aktual.: 14.03.2022 10:07

To całe bombardowanie księżyca nie poszło na marne. NASA oficjalnie ogłosiła, że na powierzchni naszego naturalnego satelity znajduje się woda.

To całe bombardowanie księżyca nie poszło na marne. NASA oficjalnie ogłosiła, że na powierzchni naszego naturalnego satelity znajduje się woda.

Informację podał do publicznej wiadomości dzisiaj koło południa naukowiec należący do zespołu NASA. „Rzeczywiście, znaleźliśmy wodę” – powiedział Anthony Colaprete.

Misja bombardowania księżyca, na którą NASA przeznaczyła 79mln dolarów zakończyła się, więc sukcesem.

Co to oznacza dla nas? Zasoby wodne na srebrnym globie sprawiają, że bardzo realna staje się wizja stacjonarnej bazy księżycowej.

Woda przypuszczalnie będzie wymagała oczyszczenia. Nieznane są też jej ilości. W tej chwili zbadanie tego to główny priorytet NASA.

Nie wiadomo również skąd wzięła się woda oraz od jak dawna znajduje się na księżycu. Jej źródła mogą być różne. Od wiatru słonecznego po grawitację księżyca lub komety. Również ziemia może mieć w tym swoją rolę.

Na razie z niecierpliwością czekam na więcej informacji, o których będziemy Was informowali za pośrednictwem Gadżetomanii.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)