Jesteś fanem IKEA? To na pewno polubisz jej tęczową torbę

Jesteś fanem IKEA? To na pewno polubisz jej tęczową torbę
Źródło zdjęć: © IKEA
Karolina Kowasz

17.05.2021 11:51, aktual.: 06.03.2024 22:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znana ze swojego wspierania wielu mniejszości IKEA zdecydowała się na kolejny krok. Po raz kolejny do sprzedaży trafiła limitowana, wielokolorowa seria torby FRAKTA. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na telefon zaufania dla dzieci.

STORSTOMMA w kolorach tęczy nie pojawia się w sprzedaży po raz pierwszy. Już wcześniej sieć oferowała ją w wielu krajach, jednocześnie przekazując dochód z jej sprzedaży na rozmaite fundacje wspierające osoby wykluczone czy społeczność LGBT+.

Data rozpoczęcia sprzedaży toreb nie jest przypadkowa. 17 maja przypada Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Sam wzór torby, składający się z 6 pasków w różnych kolorach, jest identyczny jak na tzw. tęczowej fladze, która jest symbolem dumy i ruchu na rzecz równouprawnienia osób LGBT+.

Pierwotna wersja tęczowej flagi, zaprojektowana w 1978 roku przez Gilberta Bakera, składała się z ośmiu kolorów. Ze względu jednak na małą dostępność tkanin w różowym kolorze w tamtych czasach, została ona zmodyfikowana do 7 barw. Ostatecznie również zdecydowano się na użycie tylko jednego odcienia niebieskiego, przez co finalna wersja flagi, w znanym wszystkim wariancie, ma sześć kolorów.

Torbę o nazwie Storstomma można od dzisiaj zakupić we wszystkich sklepach IKEA w Polsce. Jej cena wynosi 9,99 zł. Cały dochód z jej sprzedaży IKEA przekaże na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży pod numerem 116 111. Jak donosi serwis Wirtualne Media, IKEA także w zeszłym roku przekazała wszystkie środki ze sprzedanej torby na rzecz wspomnianej fundacji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)