Jumbo Hostel - hostel w samolocie

Jumbo Hostel - hostel w samolocie
Arkadiusz Gabrysiak

02.01.2009 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co zrobić ze starym Boeingiem 747 z 1976 roku? Na to pytanie odpowiedział sobie pewien szwedzki przedsiębiorca. Ze starego samolotu postanowił zrobić hostel.

Co zrobić ze starym Boeingiem 747 z 1976 roku? Na to pytanie odpowiedział sobie pewien szwedzki przedsiębiorca. Ze starego samolotu postanowił zrobić hostel.

Hostel zacznie funkcjonować od 15 stycznia, jednak już dziś można zamawiać pokoje w takim niecodziennym hostelu. Znajduje się on tuż przy lotnisku w Sztokholmie. Wnętrze samolotu zostało pozbawione wszelakich kabli i urządzeń spotykanych w funkcjonujących Boeingach. Zamiast tego we wnętrzu maszyny powstało 25 pokoi z 85 łóżkami.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/01/clipboard02.jpg)

Dla wymagających przygotowano specjalny apartament dwuosobowy, który znajduje się w kokpicie samolotu. Posiada on własną łazienkę i toaletę oraz panoramiczny widok z kokpitu 747.

W każdym z pokoi zamontowano telewizor LCD oraz bezprzewodowy dostęp do sieci Internet.

Ceny natomiast kształtują się następująco: 350SEK (ok. 135zł) za łóżko w pokoju 3-osobowym, 1350SEk (ok. 520zł) za pokój 3-osobowy z dwoma łóżkami oraz 1200SEK (ok. 462zł) za apartament małżeński zlokalizowany w kokpicie.

Pokoje urządzone są raczej po spartańsku, jednak na jedną czy dwie noce raczej każdemu powinno wystarczyć.

Na pokładzie samolotu znajduje się także mała kawiarnia otwarta 24 godziny na dobę oraz mała sala konferencyjna.

Jeżeli pomysł odniesie sukces Hostele Jumbo z samolotów mają stanąć przy większych lotniskach na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie JumboHostel.

Źródło: New Launches

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)