Już nie oszukasz amerykańskiej armii

Główne motto amerykańskich marines: "najpierw strzelaj, potem pytaj", to już przeszłość. Już niedługo wojska amerykańskie w Afganistanie otrzymają nową broń do walki z terroryzmem: kieszonkowe wykrywacze kłamstw.

Już nie oszukasz amerykańskiej armii
Tomek Goździewicz

Główne motto amerykańskich marines: "najpierw strzelaj, potem pytaj", to już przeszłość. Już niedługo wojska amerykańskie w Afganistanie otrzymają nową broń do walki z terroryzmem: kieszonkowe wykrywacze kłamstw.

Pentagon ma nadzieję, że mimo pewnych niedoskonałości w działaniu, urządzenie będą w stanie w pewnych przypadkach chronić życie amerykańskich komandosów. Cała sprawa wywołała ogólnonarodową wręcz dyskusje szczególnie nad skutecznością wariografów, w dodatku stosowanych przez niewyszkolony personel, co jest kwestionowane przez wiele autorytetów.

Skutecznie wykrywające kłamstwa czy nie, ja mam wątpliwości czy w warunkach walki z terrorystami w Afganistanie, czy na innych frontach, przeciętny amerykański marines w ogóle będzie miał szansę je zastosować. Wydaje się, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę: najbardziej wygrany będzie producent, bo każde z urządzeń, których zakupiono już prawie setkę, kosztuje 7.500 dolarów.

Ale sam wykrywacz całkiem fajny, w sam raz do zadawania kolegom (albo narzeczonym!) niewygodnych pytań.

[Źródło i fot.: msnbc za Engadget]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.