Kamerki PICSIO JVC do zabawy i nie tylko

JVC GC-WP10A
JVC GC-WP10A
Blomedia poleca

24.08.2010 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy JVC będzie walczył o rekord Guinnessa w zakresie ilości funkcji przypadających na mm3 urządzenia? Być może tak - według producenta nowe kamery PICSIO stanowią połączenie zabawy, kreatywności i intuicyjnego sterowania.

Czy JVC będzie walczył o rekord Guinnessa w zakresie ilości funkcji przypadających na mm3 urządzenia? Być może tak - według producenta nowe kamery PICSIO stanowią połączenie zabawy, kreatywności i intuicyjnego sterowania.

Japońska firma z blisko 100-letnią tradycją atakuje rynek dwoma wielofunkcyjnymi, multimedialnymi "kamero-aparato-PMP", czyli PICSIO GC-WP10 oraz GC-FM2.

Każda z nich ma 3-calowy ekran z animowanymi ikonami graficznymi. Zapewnia on czytelne wyświetlanie zapisanego materiału, a odpowiednia wrażliwość na nacisk umożliwia sterowanie nawet w rękawicach, tak więc bez problemu można nagrywać filmy w zimie. Matryca CMOS rejestruje zdjęcia w formacie JPEG w rozdzielczości do 5 Mpix (aparat posiada 4-krotny cyfrowy zoom i wiele trybów fotografowania), bez interpolacji.

Nagrania wideo są rejestrowane w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080P z szybkością 25 klatek/s. Filmy natomiast są nagrywane w formacie MPEG-4 AVC/H.264 i przechowywane jako pliki MP4. Kamery mają możliwość nagrywania poklatkowego (Time-Lapse).

Obraz

Oba modele wyposażone są fabrycznie w aplikację LoiLoScope EX dla Windows. Pozwala ona na szybką i intuicyjną edycję w celu bezpośredniego przesyłania materiału do YouTube, Facebooka, eksport do biblioteki iTunes itp. Kamery podłączamy do komputera przez USB. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia dodawanie efektów specjalnych do edytowanych nagrań. Posiadacze komputerów Mac mogą obsługiwać kamerę dzięki iMovie.

Obraz

W modelu GC-FM2 zastosowano wysuwane złącze USB. GC-WP10 jest natomiast wodoodporny do głębokości 3 m i ma rejestrator audio MP3. Obie kamery są ładowane po podłączeniu przez USB, wyposażono je w port SD/SDHC/SDXC. Slot jest zoptymalizowany także dla kart Eye-Fi.

Obraz

A jaki jest koszt nabycia tego typu kamery? Orientacyjna cena za GC-FM2 to 699 zł, ten model będzie w sprzedaży od września. Natomiast za debiutujący w październiku GC-WP10 trzeba będzie zapłacić dwie setki więcej - dokładnie 899 zł.

Źródło: hdtvmania

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)