Kamery PICSIO od JVC

Kamery PICSIO od JVC
Henryk Tur

24.08.2010 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

JVC wprowadza na rynek dwie nowe kamery kieszonkowe. Są to 3-calowe modele PICSIO GC-WP10 i GC-FM2, które zwracają uwagę wszechstronnością oraz wieloma użytecznymi funkcjami. Według producenta kamery te są połączeniem zabawy, kreatywności i intuicyjnego sterowania.

JVC wprowadza na rynek dwie nowe kamery kieszonkowe. Są to 3-calowe modele PICSIO GC-WP10 i GC-FM2, które zwracają uwagę wszechstronnością oraz wieloma użytecznymi funkcjami. Według producenta kamery te są połączeniem zabawy, kreatywności i intuicyjnego sterowania.

[url=http://hdtvmania.pl/2010/08/11/wodoodporna-kamera-sanyo-full-hd/]Wodoodporna kamera Sanyo Full HD

[/url]

Każda z nich ma wspomniany 3-calowy ekran z animowanymi ikonami graficznymi. Zapewnia on czytelne wyświetlanie zapisanego materiału, a odpowiednia wrażliwość na nacisk umożliwia sterowanie nawet w rękawicach, tak więc bez problemu można nagrywać filmy w zimie. Matryca CMOS rejestruje zdjęcia w formacie JPEG w rozdzielczości do 5 Mpix (aparat posiada 4-krotny cyfrowy zoom i wiele trybów fotografowania), bez interpolacji. Nagrania wideo są rejestrowane w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080P z szybkością 25 klatek/s. Filmy natomiast są rejestrowane w formacie MPEG-4 AVC/H.264 i przechowywane jako pliki MP4. Kamery mają możliwość nagrywania poklatkowego (Time-Lapse).

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/08/GCWP10A_lcd_play.jpg)

Oba modele wyposażone są fabrycznie w aplikację LoiLoScope EX dla Windows. Pozwala ona na szybką i intuicyjną edycję w celu bezpośredniego przesyłania materiału do YouTube, Facebooka, eksport do biblioteki iTunes itp. Kamery podłączamy do komputera przez USB. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia dodawanie efektów specjalnych do edytowanych nagrań. Posiadacze komputerów Mac mogą obsługiwać kamerę dzięki iMovie.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/08/GCFM2A.jpg)

[url=http://hdtvmania.pl/2010/07/29/kamera-full-hd-do-kieszeni/]Full HD do kieszeni

[/url]

W modelu GC-FM2 zastosowano wysuwane złącze USB. GC-WP10 jest natomiast wodoodporny do głębokości 3 m i ma rejestrator audio MP3. Obie kamery są ładowane po podłączeniu przez USB, wyposażono je w port SD/SDHC/SDXC. Slot jest zoptymalizowany także dla kart Eye-Fi.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2010/08/GCWP10A.jpg)

[url=http://hdtvmania.pl/2010/06/25/panasonic-ag-3da-galeria/]Panasonic Ag-3DA - galeria

[/url]

A jaki jest koszt nabycia tego typu kamery? Orientacyjna cena za GC-FM2 to 699 zł, ten model będzie w sprzedaży od września. Natomiast za debiutujący w październiku GC-WP10 trzeba będzie zapłacić dwie setki więcej -  dokładnie 899 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)