Kanguru e-Flash | pamięć flash na eSATA

Kanguru e-Flash | pamięć flash na eSATA20.11.2008 20:00
Kanguru e-Flash | pamięć flash na eSATA
Arkadiusz Gabrysiak

Oto nietypowa pamięć Flash, która poza standardowym połączeniem USB 2.0, posiada z drugiej strony końcówkę umożliwiającą podłączenie poprzez port eSATA.

Oto nietypowa pamięć Flash, która poza standardowym połączeniem USB 2.0, posiada z drugiej strony końcówkę umożliwiającą podłączenie poprzez port eSATA.

Gadżet jest o tyle ciekawy, gdyż pozwala na osiągnięcie szybkości transferów znanych z eSATA, a więc 3Gb/s (niestety wąskim gardłem mogą okazać się tu użyte kości pamięci, które możliwe, że nie pozwalają na osiągnięcie aż tak wysokich transferów, gdyż w specyfikacji urządzenia podano następujące dane: 75 MB/s (odczyt), 25 MB/s (zapis), co ma się nijak do wspomnianych 3Gb). Ponadto gadżet posiada także normalne złącze USB 2.0, umożliwiające podłączenie praktycznie do każdego komputera.

Pamięć zasilana może być bezpośrednio poprzez port eSATA, ale w opakowaniu znajdziemy także 'śledzia' z portami eSATA i kablami zasilającymi, aby możliwe było podłączenie do każdego komputera. Jednak ten zabieg wymaga już zainstalowania 'śledzia' w danym komputerze.

Za taki gadżet o pojemności 16GB należy zapłacić $85, natomiast za wersję 32GB już $120. Producent planuje także wprowadzić wersję 64GB na początku przyszłego roku. Ciekawe czy gadżet ten będzie cieszył się dużym powodzeniem zważywszy na to, że najprawdopodobniej za jakiś czas pojawią się szybkie pamięci Flash w specyfikacji USB 3.0. Jednak do tego czasu, Kanguru e-Flash pozostanie całkiem ciekawą propozycją.

Źródło: EnGadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)