Kanye West chce być prezydentem USA. Elon Musk: "Masz moje pełne wsparcie"

Strona głównaKanye West chce być prezydentem USA. Elon Musk: "Masz moje pełne wsparcie"
06.07.2020 11:30
Kanye West będzie kandydował na urząd prezydenta USA
Kanye West będzie kandydował na urząd prezydenta USA
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka
Michał Skorupka

Kanye West ogłosił, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta USA w nadchodzących wyborach. Decyzja rapera wywołała wielkie poruszenie w mediach społecznościowych. Swoje całkowite poparcie dla muzyka wyraził m.in. Elon Musk.

Kanye West, amerykański raper i producent muzyczny ogłosił w niedzielę, że wystartuje w zbliżających się wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

  • Musimy teraz zrealizować obietnicę daną Ameryce, ufając Bogu, jednocząc się wokół naszej wizji i budując naszą przyszłość. Będę kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych - napisał na Twitterze. Swój wpis oznaczył hasztagiem #2020VISION.

Informacja bardzo szybko obiegła światowe media. Wpis polubiło już ponad milion użytkowników Twittera. Wśród blisko 107 tysięcy komentarzy znalazło się sporo słów wsparcia. Jedną z osób, która niezwykle entuzjastycznie zareagowała na decyzję rapera, był charyzmatyczny miliarder Elon Musk. Właściciel m.in. SpaceX i Tesli napisał: "Masz moje pełne wsparcie".

Wybory prezydenckie w USA mają się odbyć 3 listopada 2020 roku. Według informacji przekazanych przez agencję Reutera, w wielu stanach nie upłynął jeszcze termin zgłaszania się niezależnych kandydatów. Amerykańskie media przypominają, że pomiędzy deklaracją w mediach społecznościowych a dostarczeniem wszystkich wymaganych dokumentów, jest spora przepaść. Nie wiadomo więc czy raper rzeczywiście wystartuje w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)