Karaoke i remiksy na Last.fm

Karaoke i remiksy na Last.fm
Przemysław Muszyński

06.08.2010 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularny serwis z muzyką i internetowa stacja radiowa: Last.fm zawarł porozumienie z firmą MXP4. W jej efekcie treść strony ma wzbogacić się o nowe usługi. Wśród nich znajdą się karaoke oraz remiksy.

Popularny serwis z muzyką i internetowa stacja radiowa: Last.fm zawarł porozumienie z firmą MXP4. W jej efekcie treść strony ma wzbogacić się o nowe usługi. Wśród nich znajdą się karaoke oraz remiksy.

Dla osób, które nie wiedzą (jeśli jeszcze się takie uchowały): Last.fm to bardzo popularne radio internetowe umożliwiające między innymi tworzenie własnych kanałów radiowych, dzielenie się ze znajomymi preferencjami muzycznymi oraz szereg innych funkcji. Mimo, że nie jest w pełni dostępne za darmo w naszym kraju (trzeba płacić abonament za część usług) jest u nas do dość popularne.

Jak podaje TechCrunch Last.fm podpisał niedawno umowę z firmą MXP4 (przedsiębiorstwem zajmującym się rozwijaniem technologii muzycznych w trybie online) w wyniku której serwis ma zostać wzbogacony o szereg nowych atrakcji. Dwie najważniejsze to karaoke (tzn. wywodząca się z Azji zabawa polegająca na śpiewaniu wyświetlających się na ekranie słów piosenki w rytm jej muzyki) oraz remiksy. Ta druga funkcja ma pozwolić na miksowanie różnych utworów na serwisie w czasie rzeczywistym i zabawę w wirtualnego didżeja.

Kolejną ciekawostką ma być Karaoke Battle czyli rozwinięcie wspomnianej już wcześniej usługi. Ma być to pojedynek, możliwy do stoczenia między grupą znajomych (lub nieznajomych), na zasadzie „kto z nas lepiej zaśpiewa”. Jak widać Last.fm dąży do tego, żeby zwiększyć interakcje między użytkownikami oraz bardziej przywiązać ich do siebie dodając im nowe atrakcje.

Wraz z nowymi usługami na serwis trafić jednak mają też nowe reklamy. Te będą bardziej spersonalizowane, dostosowywane do preferencji muzycznych użytkowników oraz przede wszystkim liczniejsze.

Nie wiadomo natomiast, czy użytkownicy ze wszystkich krajów będą mieli dostęp do nowych funkcji. Z całą pewnością trafią one do osób z USA, Anglii i Niemiec, gdzie serwis, wraz z pełną gamą usług jest dostępny za darmo. Użytkownicy z pozostałych krajów, muszący płacić abonament, tak więc zapewne (przynajmniej w wersji bezpłatnej) będą tych udogodnień pozbawieni. Polska nie jest tu wyjątkiem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także