Karmienie rekinów na Curaçao

Karmienie rekinów na Curaçao03.12.2010 14:15
Karmienie rekinów na Curaçao
Paulina Tyburska

Karaiby,wyspa Curacao, Ty i rekiny. Czy tak wyobrażasz sobie koszmar podczas luksusowego urlopu, czy może jest to marzenie życia, aby nakarmić dziką bestię i... przeżyć.

Karaiby,wyspa Curacao, Ty i rekiny. Czy tak wyobrażasz sobie koszmar podczas luksusowego urlopu, czy może jest to marzenie życia, aby nakarmić dziką bestię i... przeżyć.

Na karaibskiej wyspie Curaçao (która notabene należy do...  Holandii) znajduje się ciekawe akwarium. Poza odkrywaniem świata podwodnego w tradycyjny sposób - poprzez filmy, zdjęcia i szybę, można także popływać  z delfinami lub... rekinami.

Animal Encounter - Curacao Delfines

Główną rzeczą do zapamiętania podczas karmienia rekinów jest to, żeby trzymać palce rąk zaciśnięte w pięść. Ponoć, jeśli tak się trzyma rękę, to reki widzi tylko jedną rybę, tę którą mamy w pięści, natomiast "rozciapirzone" palce traktuje jako pięć ryb... Rekin ma za zadanie wyssać rybę z naszych rąk.

Aby przeżyć (ha! świetne słowo, jeśli chodzi o taką przygodę) i móc pochwalić się takim doświadczeniem, jak karmienie rekinów, trzeba dostać się na wyspę Curacao. Najlepsze loty (dwa razy dziennie) mamy z Miami. I to nie liniami typu spadamair, tylko American Airlines.

Jak już tam będziemy, to najlepiej zatrzymać się w - stosunkowo tanim - hotelu Buona Sera (ok 50 dolarów za nocleg), który znajduje się około 10 minut drogi spacerem od centrum miasta.

Część Akwarium o nazwie "Animal Encounter" (to tam, gdzie można karmić rekiny) jest otwarta codziennie od godziny 8:00 do 17:00. Ostatnie wejście jest możliwe o 16:00. Dorośli przyjemność odwiedzenia tego niezwykłego miejsca zapłacą 18,5 dolara, natomiast dzieci 9,5 dolara.

Zastanawiam się jakim stresom podlega obsługa tego akwarium. Czy mają specjalne zajęcia, które pozwalają się im wyciszyć? Czy w umowach mają zagwarantowane, że klient może zostać zjedzony? I czy wspomniany klient podpisuje się, że wchodzi do wody i w paszczę "dzikiemu zwierzu" dobrowolnie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)